Trwa ładowanie...

Google Stadia. Producenci gier nie będą ograniczani przez Google

Google poinformowało, że producenci gier na ich nową platformę streamingową Stadia, nie będą ograniczeni do usług Google. Będą mogli korzystać z prywatnych i publicznych chmur konkurencji.

Google Stadia. Producenci gier nie będą ograniczani przez GoogleŹródło: google
dlveo12
dlveo12

Google Stadia to najnowsza nowinka od Alphabet (firmy matki Google). Jest to platforma do streamingu gier podobna do GeForce Now. Dzięki niej gracz będzie mógł cieszyć sie nowymi tytułami bez konieczności kupowania komputera lub konsoli. Google Stadia to swojego rodzaju "Netflix dla gier".

Google Stadia na serwerach konkurencji

Usługa Google Stadia będzie oczywiście oparta na usługach chmurowych Google. Ich infrastruktura jest jedną z największych na świecie. Jednak producenci i wydawcy gier na Google Stadia nie będą ograniczeni jedynie do usług pochodzących od Google. Wiceprezes koncernu Phil Harrison poinfrmował na konferencji Game Developers Conference w San Francisco, że niektóre dane - m.in. ustawienia graczy, rankingi i inne narzędzia - "niekoniecznie" będą przechowywane na serwerach Google.

Premierę Stadia Google zapowiedział jeszcze na 2019 rok. Najpierw streaming gier pojawi się w USA, Kanadzie, UK oraz "większości Europy". Niestety Polska nie należy do tej grupy. My będziemy musieli jeszcze poczekać.

dlveo12
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlveo12
Więcej tematów