Trwa ładowanie...
d2byq01

Google Stadia. Producenci gier nie będą ograniczani przez Google

Google poinformowało, że producenci gier na ich nową platformę streamingową Stadia, nie będą ograniczeni do usług Google. Będą mogli korzystać z prywatnych i publicznych chmur konkurencji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Google Stadia. Producenci gier nie będą ograniczani przez Google
(google)
d2byq01

Google Stadia to najnowsza nowinka od Alphabet (firmy matki Google). Jest to platforma do streamingu gier podobna do GeForce Now. Dzięki niej gracz będzie mógł cieszyć sie nowymi tytułami bez konieczności kupowania komputera lub konsoli. Google Stadia to swojego rodzaju "Netflix dla gier".

Czytaj też: Nawet jeśli Google Stadia poniesie porażkę, to granie w chmurze jest przyszłością

Google Stadia na serwerach konkurencji

Usługa Google Stadia będzie oczywiście oparta na usługach chmurowych Google. Ich infrastruktura jest jedną z największych na świecie. Jednak producenci i wydawcy gier na Google Stadia nie będą ograniczeni jedynie do usług pochodzących od Google. Wiceprezes koncernu Phil Harrison poinfrmował na konferencji Game Developers Conference w San Francisco, że niektóre dane - m.in. ustawienia graczy, rankingi i inne narzędzia - "niekoniecznie" będą przechowywane na serwerach Google.

d2byq01

Premierę Stadia Google zapowiedział jeszcze na 2019 rok. Najpierw streaming gier pojawi się w USA, Kanadzie, UK oraz "większości Europy". Niestety Polska nie należy do tej grupy. My będziemy musieli jeszcze poczekać.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d2byq01

d2byq01
d2byq01