Trwa ładowanie...

100 najbogatszych Polaków. Szefowie CD Projekt RED i Techlandu w pierwszej 10

W dziesiątce najbogatszych Polaków znajdziemy szefów CD Projekt RED i Techlandu: Marcina Iwińskiego oraz Pawła Marchewkę. Na kolejnych miejscach również są osoby związane z branżą gier.

100 najbogatszych Polaków. Szefowie CD Projekt RED i Techlandu w pierwszej 10Źródło: Materiały prasowe
d37h2se
d37h2se

Marcin Iwiński jest według "Forbesa" dziewiątym najbogatszym Polakiem, z majątkiem wynoszącym 3,42 mld zł. Pierwszą dziesiątkę zamyka z kolei prezes zarządu Techlandu, Paweł Marchewka (3 mld zł).

Na kolejnych miejscach znajdują się m.in. inni pracownicy CD Projektu, jak Michał Kiciński (11 miejsce, 2,9 mld zł) czy Adam Kiciński (62 miejsce, 985 mln zł).

Nie przez przypadek "Forbes" wspomina, że przepustką do zajęcia miejsca na liście jest tworzenie gier. Na 72 pozycji ulokował się prezes Ten Square Games, Maciej Popowicz (806 mln zł). Jego firma jest trzecią spółką z branży gier, która na polskiej giełdzie przekroczyła wartość 2 mld zł.

Pierwszą był CD Projekt, a drugą PlayWay. Szefowie tej firmy, Krzysztof Kostowski i Michał Kojecki, również znaleźli się w gronie stu najbogatszych Polaków. Majątek każdego z nich wyceniono na 742 mln zł, co pozwoliło zająć 79 miejsce.

Zobacz też: 10 porad bezpiecznego korzystania z internetu

d37h2se
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37h2se
Więcej tematów