Trwa ładowanie...

Polscy giganci gier: CD Projekt, PlayWay i...? Możesz nie zgadnąć, kto jest trzeci

Ten Square Games przekracza 2 miliardy złotych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Polski producent gier mobilnych oraz na przeglądarki osiąga świetne wyniki. Jeśli nie znacie tej spółki, najwyższy czas to zmienić.
Share
Spółka Ten Square Games odnosi świetne wyniki
Spółka Ten Square Games odnosi świetne wynikiŹródło: Youtube.com
d20c6fv

Ten Square Games tworzy gry na urządzenia mobilne oraz przeglądarki. W niektóre mogliście mieć okazję zagrać, a może nawet o tym nie wiedzieliście. Założycielami studia są Maciej Popowicz oraz Arkadiusz Pernal – twórcy serwisu społecznościowego Nasza Klasa. Gry zaczęli robić w 2011 roku w trzy osobowym zespole, w niewielkim mieszkaniu we Wrocławiu.

Ten Square Games to producenci gier takich jak Wild Hunt czy Na Ryby, które cieszą się sporą popularnością. Znajdziecie je także w naszym serwisie WP Centrala Gier. Spółka jest na giełdzie GPW zaledwie od niecałych dwóch lat (11 kwietnia 2018). Na początku została wyceniona na 350 milionów złotych, a jeszcze pierwszego dnia jej wartość wzrosła o 35 proc. Od razu znalazła się w czołówce polskich producentów gier.

d20c6fv

Dziś Ten Square Games znajduje się już na 3 miejscu w sekcji producentów gier, a 24 w rankingu ogólnym. Spółka przekroczyła niedawno wartość 2,11 miliarda złotych i goni PlayWay warte 2,56 miliarda złotych. Według danych prezentowanych na stronie, studio zatrudnia aktualnie 180 osób i stworzyło już ponad 200 gier, które gromadzą ponad 21 milionów aktywnych użytkowników każdego dnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d20c6fv

Podziel się opinią

Share
d20c6fv
d20c6fv
Więcej tematów