Trwa ładowanie...

Polscy giganci gier: CD Projekt, PlayWay i...? Możesz nie zgadnąć, kto jest trzeci

Ten Square Games przekracza 2 miliardy złotych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Polski producent gier mobilnych oraz na przeglądarki osiąga świetne wyniki. Jeśli nie znacie tej spółki, najwyższy czas to zmienić.

Polscy giganci gier: CD Projekt, PlayWay i...? Możesz nie zgadnąć, kto jest trzeciŹródło: Youtube.com
d5r1hye
d5r1hye

Ten Square Games tworzy gry na urządzenia mobilne oraz przeglądarki. W niektóre mogliście mieć okazję zagrać, a może nawet o tym nie wiedzieliście. Założycielami studia są Maciej Popowicz oraz Arkadiusz Pernal – twórcy serwisu społecznościowego Nasza Klasa. Gry zaczęli robić w 2011 roku w trzy osobowym zespole, w niewielkim mieszkaniu we Wrocławiu.

Ten Square Games to producenci gier takich jak Wild Hunt czy Na Ryby, które cieszą się sporą popularnością. Znajdziecie je także w naszym serwisie WP Centrala Gier. Spółka jest na giełdzie GPW zaledwie od niecałych dwóch lat (11 kwietnia 2018). Na początku została wyceniona na 350 milionów złotych, a jeszcze pierwszego dnia jej wartość wzrosła o 35 proc. Od razu znalazła się w czołówce polskich producentów gier.

Dziś Ten Square Games znajduje się już na 3 miejscu w sekcji producentów gier, a 24 w rankingu ogólnym. Spółka przekroczyła niedawno wartość 2,11 miliarda złotych i goni PlayWay warte 2,56 miliarda złotych. Według danych prezentowanych na stronie, studio zatrudnia aktualnie 180 osób i stworzyło już ponad 200 gier, które gromadzą ponad 21 milionów aktywnych użytkowników każdego dnia.

d5r1hye
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5r1hye
Więcej tematów