Trwa ładowanie...

Złotówki na Steamie. Zapłacimy mniej niż dotychczas

Już od dzisiaj, 13 listopada, Steam pozwoli płacić w złotówkach. Dla milionów Polaków, korzystających z platformy, to bardzo dobra wiadomość - jest szansa, że w największym cyfrowym sklepie z grami zapłacimy mniej niż dotychczas.

Złotówki na Steamie. Zapłacimy mniej niż dotychczasŹródło: Materiały prasowe
d3343hx
d3343hx

Steam już potwierdził, że zacznie przyjmować płatność w polskiej walucie od 13 listopada. W chwili pisania wiadomości wciąż obowiązują ceny w euro, ale na pewno jeszcze dziś się to zmieni. Dlaczego to tak ważna wiadomość?

Po pierwsze przewalutowanie - za kupno w euro bank zawsze uszczknie chociaż paręnaście groszy. Po drugie - trzeba mieć odpowiednią kartę, najlepiej do płatności intrnetowych. Albo korzystać z kilku innych systemów, np. PayPala.

Pojawienie się złotówek na Steam może oznaczać, że zapłacimy za gry mniej niż dotychczas. Portal ŁowcyGier dwa miesiące dotarł do oficjalnego przelicznika z euro na złotówki, z którego Steam ma korzystać. Kurs wprawdzie zależy od ceny gry, ale nigdy nie przekracza 4 zł! Zwykle oscyluje wokół 3,6-3,7 lub w przypadku najdroższych: 3,8-3,9. A np. teraz kurs euro wynosi 4,22, więc to oznacza, że dzięki złotówkom na Steam zapłacimy mniej!

d3343hx

Szansę na niższe ceny potwierdzili w rozmowie z Polygamia.pl polscy wydawcy. Nie zawsze dotyczyć będzie to przewalutowania i wynikających z tego kursów. Twórcy sami mogą edytować ceny swoich produkcji. A rodzimi wydawcy przeważnie sprzedawali w Polsce swoje gry po niższej cenie niż na zachodzie. I chcą wkrótce to samo robić na Steam. Piotr Bajraszewski z 11bit Studios przyznał, że “rynek polski jest bardzo ważny, w związku z czym będziemy utrzymywać dalej obecną politykę cenową”.

I tak “This War of Mine” będzie sprzedawane na Steam za 59,99 zł. Natomiast cena w euro wynosiła wcześniej po przeliczeniu 86 zł. Różnica widoczna gołym okiem.

Czy różnice będą zauważalne także przy okazji wielkich megahitów? Jak tylko pojawią się polskie ceny na Steam, natychmiast to sprawdzimy i porównamy.

Według nieoficjalnych szacunków serwisu SteamSpy, ze Steama korzysta prawie 7 mln Polaków.

d3343hx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3343hx
Więcej tematów