WP

This War of Mine - Najnowsze informacje

This War of Mine - logo gry flickr.com
Podziel się

This War of Mine to gra strategiczna przedstawiająca czas wojny i przetrwania w trudnych warunkach, inspiracji posłużyła historia oblężenia Sarajewa.

WP

This War of Mine – ogólne informacje

This War of Mine to gra komputerowa stworzona przez polską firmę 11 bit Studios. Przeznaczona jest na systemy Linux, OS X, Microsoft Windows, iOS, Android, Xbox One i PlayStation 4. W odróżnieniu od innych gier wojennych This War of Mine przedstawia losy cywilów podczas wojny, ukazuje próby przetrwania w obliczu wszechogarniającej śmierci.

This War of Mine – fabuła gry, rozgrywka

Bohaterami gry This War of Mine są zwykli ludzie, będący ofiarami wojny. Przyszło im zmagać się z koszmarem wojny i walczyć o życie w niebezpiecznych realiach. Ich jedynym celem jest przetrwanie w samym centrum oblężonego miasta – muszą zapewnić sobie schronienie, zdobyć jedzenie i niezbędne lekarstwa. Dodatkowym utrudnieniem są ciągle zmieniające się warunki na froncie.

Gracz wciela się w jednego z cywilów i musi zmagać się z problemem głodu, niebezpieczeństwem, brakiem opatrunków oraz obecnością snajperów. Akcje This War of Mine rozgrywają się w dwóch cyklach: dnia i nocy. W ciągu dnia bohater skupia się na ulepszeniu kryjówki, naprawieniu usterek, bowiem wyjście na zewnątrz grozi śmiercią. Za pomocą dostępnych narzędzi można stworzyć meble, broń czy też destylować alkohol.

WP

Ponadto gracz powinien mieć na uwadze zdrowie i kondycję psychiczną postaci. Może zdarzyć się, że ktoś zapuka do schronu z prośbą o pomoc lub prezentując towary na wymianę. Tymczasem w nocy bohater opuszcza kryjówkę i wychodzi na ulicę, aby zdobyć rzeczy, które pomogą przetrwać. Choć jest wtedy niebezpieczniej, to właśnie ta pora przynosi graczowi najwartościowsze zasoby.

W This War of Mine dostępnych jest kilkanaście miejsc o różnym stopniu zagrożenia i innych plonach do zdobycia. Reszta grupy albo śpi, albo pilnuje kryjówki w tym czasie. W trakcie nocnych eskapad bohater rabuje co tylko można, natomiast gdy zostanie zauważony przez wroga, pozostaje mu ucieczka, lub walka.

Gracz ma do wyboru kilka postaci, z których każda się w czymś specjalizuje, jedna potrafi się skutecznie targować, inna ma pojemny plecak, jeszcze inna jest niezwykle oszczędna.

Gracz, przez całą rozgrywkę, zmuszony jest podejmować trudne decyzje i skomplikowane wybory. Pokonuje przeszkody w poczuciu ciągłego niebezpieczeństwa i niepewności. Wielokrotnie musi poświęcić czyjeś życie dla dobra ogółu, a konsekwencje podjętego działania wpływają na całą grupę cywilów.

This War of Mine – kwestie techniczne

WP

Gra This War of Mine została wyposażona w opcję losowego generowania poziomów i postaci, dzięki czemu gracz ma do wyboru unikalne miejsca do działań i zróżnicowane wyzwania. Świat This War of Mine przedstawiony jest w 3D, rozgrywane wydarzenia gracz obserwuje z boku, a działania wykonuje za pomocą dostępnych ikonek. Starannie wykonana stylistyka gry jest ciemna i ponura, bazuje na systemie świateł i cieni, przez co podkreśla wojenne realia.

This War of Mine – opinie

Gra This War of Mine zyskała pozytywne opinie recenzentów. Według Metacritic zdobyła średnią ocen 82/100. Gra This War of Mine została laureatką kilku nagród, w tym Nagrody Publiczności podczas konkursu Independent Games Festival.

WP
This War of Mine - Informacje podstawowe
Producent
Wydawca

11 bit studios

Dystrybutor

Deep Silver

Kategoria wiekowa

PEGI:18

Data premiery (Świat)

14.11.2014

Data premiery (Polska)

05.12.2014

Gatunek
Tryby gry

jednoosobowa

Platformy

Microsoft Windows, OS X, Linux, Android

Podobne gry
Wymagania sprzętowe PC
WP

Wymagania zalecane gry This War of Mine:

  • Core 2 Quad 2.7 GHz,
  • Windows XP(SP3)/7,
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 260 lub lepsza),
  • 4 GB RAM.
Oficjalna strona www

http://www.11bitstudios.com/pl/gry/16/this-war-of-mine

WP
WP