Trwa ładowanie...
d3wnt8w

11 bit studios

Najnowsze informacje
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe, fot: 11

11 bit studios jest polską firmą specjalizującą się w produkcji, wydawaniu i dystrybucji gier komputerowych.

11 bit studios – powstanie firmy

Przedsiębiorstwo powstało w 2009 roku w Warszawie z inicjatywy byłych pracowników firmy Metropolis Software. Prezesem 11 bit studios został Grzegorz Miechowski. Firma liczy ponad 70 zatrudnionych osób. 11 bit studios notowane jest na Giełdzie Papierów Wartościowych i znalazło się w składzie indeksu sWIG80. W 2012 roku pakiet akcji 11 bit studios wynosił 1,2 mln złotych i firma kupiła otwarty fundusz emerytalny Amplico OFE.

W 2010 roku pojawiła się pierwsza gra 11 bit studios Anomaly: Warzone Earth, która zdobyła ogromny sukces i odnotowywała dobre wyniki sprzedaży. Po pewnym czasie Anomaly stałą się marką znaną na całym świecie, a kolejne odsłony cieszyły się rosnącą popularnością. Początkowo pojawiała się tylko na urządzeniach mobilnych, jednak z czasem powstawały wersje przeznaczone na inne platformy. Gra otrzymała nagrodę Apple Design Award.

Największym sukcesem 11 bit studios okazała się gra This War of Mine z 2014 roku. Ukazanie wojny z perspektywy cywilów trafiło w gusta odbiorców i zostało uhonorowane na całym świecie ponad setką nagród. Gra została między innymi nagrodzona podczas Independent Games Festival w kategorii Audience Award. Otrzymała także Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii kultury cyfrowej.

Gra sprzedawała się na tyle dobrze, że już po pierwszym weekendzie udało się odzyskać koszty produkcyjne. O grze pisały magazyny na całym świecie, można było o niej przeczytać między innymi w "Washington Post", "TIME" czy "EDGE". Przyczyniło się to do powstania w 2016 roku rozszerzonej wersji This War of Mine: The Little Ones przeznaczonej na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Od 2014 roku 11 bit studios prowadzi własną działalność wydawniczą, nazwaną 11 bit Launchpad. Ma ona za zadanie pomagać deweloperom promować i sprzedawać swoje gry. Firma przyczyniła się do rozpropagowania wielu produkcji, w tym najważniejszych Beat Cop oraz Tower 57.

11 bit studios – działalność internetowa

W kwietniu 2014 roku 11 bit studios nawiązało współpracę z Game Delivery Network. Postanowiono uruchomić sklep internetowy pod nazwą Game Republic. Można było w nim znaleźć cyfrowe kopie gier wideo. Powołano także do życia platformę blogerską, której wiodącym tematem są gry komputerowe. Ponadto, każdy recenzujący gry może otrzymać gratyfikację.

Niestety pod koniec 2016 roku 11 bit studios musiało zamknąć serwis z powodu słabych osiągnięć finansowych i nieciekawych perspektyw na przyszłość. Gry można było pobierać do końca stycznia 2017 roku. Spółka, która prowadziła działalność Game Republic została przejęta przez Lousva Trading Limited 11 kwietnia 2017 roku.

11 bit studios – wyprodukowane gry

Do najważniejszych gier 11 bit studios można zaliczyć: Anomaly: Warzone Earth (dostępna na Microsoft Windows, Linux, OS X, Android, iOS oraz konsole PlayStation 3 i Xbox 360), Anomaly Korea (będąca dodatkiem do poprzedniej gry, dostępna na urządzeniach mobilnych oraz Microsoft Windows, OS X, Linux), Anomaly 2 (kontynuacja Anomaly), Anomaly Defenders (gra z gatunku tower defense przeznaczona na platformy OS X, Windows i Linux), Funky Smugglers (gra zręcznościowa dla urządzeń mobilnych), Sleepwalker's Journey (gra platformowa), This War of Mine (przygodowa gra akcji, a także gra survivalowa prowadzona z perspektywy trzecioosobowej) oraz This War of Mine: The Little Ones. Grupa 11 bit studios pracuje obecnie nad wdrożeniem gry Frostpunk.

d3wnt8w

2009

Polska

Warszawa

http://www.11bitstudios.com/

d3wnt8w
d3wnt8w
d3wnt8w
Więcej tematów
d3wnt8w