sprzęt
22-12-2017 (16:09)

Wpadka polskiego oddziału Microsoftu. Przedwcześnie zdradził kluczową informację

Granie na konsolach Xbox One jeszcze bardziej przypominać będzie zabawę na komputerze. A to za sprawą możliwości podłączenia klawiatury i myszki. Plany Microsoftu przedwcześnie zdradził polski oddział firmy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niedługo do konsoli Xbox One podłączymy nowe urządzenia
Niedługo do konsoli Xbox One podłączymy nowe urządzenia (Materiały prasowe)
WP

Nowy wymiar grania na konsoli - głosił tytuł newsa, który pojawił się na stronie polskiego oddziału Microsoftu, by bardzo szybko z niej zniknąć. Najwyraźniej mieliśmy do czynienia z falstartem, a nowość pojawi się dopiero na początku 2018 roku - i wtedy dojdzie do oficjalnego ogłoszenia informacji.

Właściciele Xboksów One (zarówno tych “podstawowych” modeli, jak i nowszych: Xbox One S i Xbox One X) będą mogli podłączać do konsol typowo pecetowe akcesoria. Czyli klawiaturę i myszkę. Sami wybiorą, czy wygodniej grać im na padzie, czy lepiej na komputerowym zestawie.

Zmiana wpłynie też na twórców gier, którzy będą musieli w jakiś sposób “segregować” grających na padzie i na klawiaturze z myszką. Nie da się ukryć, że sterowanie w strzelaninach tym drugim sposobem jest bardziej precyzyjne, więc grający mogliby uzyskać przewagę w grach sieciowych.

WP

To zapewne oznacza też, że więcej gier strategicznych mogłoby ukazać się na konsoli Microsoftu - sterowanie nie byłoby przeszkodą.

Póki co musimy poczekać na oficjalne ogłoszenie informacji.

Polub WP Gry
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP