Trwa ładowanie...

Wpadka polskiego oddziału Microsoftu. Przedwcześnie zdradził kluczową informację

Granie na konsolach Xbox One jeszcze bardziej przypominać będzie zabawę na komputerze. A to za sprawą możliwości podłączenia klawiatury i myszki. Plany Microsoftu przedwcześnie zdradził polski oddział firmy.

Wpadka polskiego oddziału Microsoftu. Przedwcześnie zdradził kluczową informacjęŹródło: Materiały prasowe
d3qxifk
d3qxifk

Nowy wymiar grania na konsoli - głosił tytuł newsa, który pojawił się na stronie polskiego oddziału Microsoftu, by bardzo szybko z niej zniknąć. Najwyraźniej mieliśmy do czynienia z falstartem, a nowość pojawi się dopiero na początku 2018 roku - i wtedy dojdzie do oficjalnego ogłoszenia informacji.

Właściciele Xboksów One (zarówno tych “podstawowych” modeli, jak i nowszych: Xbox One S i Xbox One X) będą mogli podłączać do konsol typowo pecetowe akcesoria. Czyli klawiaturę i myszkę. Sami wybiorą, czy wygodniej grać im na padzie, czy lepiej na komputerowym zestawie.

Zmiana wpłynie też na twórców gier, którzy będą musieli w jakiś sposób “segregować” grających na padzie i na klawiaturze z myszką. Nie da się ukryć, że sterowanie w strzelaninach tym drugim sposobem jest bardziej precyzyjne, więc grający mogliby uzyskać przewagę w grach sieciowych.

To zapewne oznacza też, że więcej gier strategicznych mogłoby ukazać się na konsoli Microsoftu - sterowanie nie byłoby przeszkodą.

Póki co musimy poczekać na oficjalne ogłoszenie informacji.

d3qxifk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qxifk
Więcej tematów