Trwa ładowanie...
ycipk-mnsevo

"Wiedźmin 3: Dziki Gon" z kolejnym rekordem. Polska gra z największą liczbą graczy na Steam

Wiemy już, w jaką polską grę zagrało na Steam najwięcej osób. Przodują, w czym wielkiego zaskoczenia nie ma, dwaj rodzimi giganci: CD Projekt RED i Techland.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Znamy najpopularniejsze gry na Steam
Znamy najpopularniejsze gry na Steam (flickr.com, Fot: Jan Lakota)
ycipk-mnsevo

Listę polskich gier z największą liczbą graczy przygotował Paweł Olszewski, a wyniki opublikował na swoim twitterowym profilu. Warto pamiętać, że najwięcej graczy to nie to samo, co największa sprzedaż - w końcu ktoś kod mógł zgarnąć z karty graficznej albo konkursu. Tak prezentuje się najpopularniejsza piątka:

  1. The Witcher 3: Wild Hunt 5,479,626
  2. The Witcher 2: Assassins of Kings Enhanced Edition 4,585,616
  3. Dying Light 3,467,531
  4. This War of Mine 2,817,954
  5. Dead Island Riptide 2,299,047
ycipk-mnsevo

Jak widać, "Wiedźmin 3: Dziki Gon" to jedyna polska gra, która pod względem liczby graczy przebiła barierę 5 mln. Co ciekawe, najpopularniejsza pod tym względem produkcja na całym Steamie to Team Fortress 2, które ma przeszło 50 mln. Na drugim jest Counter-Strike: Global Offensive (46 305 966), a na trzecim - PlayerUnknown’s Battlegrounds (36 604 134).

Oczywiście to nie oznacza, że w "Wiedźmina 3: Dziki Gon" - jak i w pozostałe gry na liście - zagrało "tylko" 5 mln osób. Musimy doliczyć do tego liczbę grających także na platformie gog.com czy wersje na konsole. Choć też trzeba pamiętać, że to Steam jest największym cyfrowym sklepem z grami i te wyniki i tak są bardzo miarodajne.

Czytaj też: Steam ma w ofercie tysiące gier. Ile osób gra codziennie?

ycipk-mnsevo

A skąd w ogóle mamy dostęp do takich danych? Wszystko przez błąd Valve. "Jeszcze do niedawna w steamowym API (interfejsie programowania aplikacji) dostępna była funkcja, która przy odpowiednim wykorzystaniu umożliwiała oszacowanie z dużą dokładnością liczby użytkowników sprzedawanych na platformie gier. Z jej pomocą powstała aktualna na 1 lipca lista najpopularniejszych tytułów platformy" - pisał niedawno serwis Polygamia.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-mnsevo

ycipk-mnsevo
ycipk-mnsevo