Trwa ładowanie...
d2ellzc

Warsaw. Premiera polskiej gry o Powstaniu Warszawskim opóźniona

Nowa data premiery Warsaw - taktycznej gry RPG osadzonej w realiach Powstania Warszawskiego. Twórcy z polskiego studia Pixelated Milk poinformowali, że turowa strategia zadebiutuje na PC 2 października 2019 roku. Poznaliśmy także wymagania sprzętowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warsaw. Premiera gry na PC 2 października 2019 roku
Warsaw. Premiera gry na PC 2 października 2019 roku (Materiały prasowe)
d2ellzc

Warsaw to niezależna gra strategiczna z elementami RPG poruszająca tematykę Powstania Warszawskiego. Niezależny wydawca gier wideo gaming company oraz deweloper Pixelated Milk ogłosili, że premiera turowej strategii odbędzie się z miesięcznym opóźnieniem. Tytuł przeznaczony do komputerów PC zadebiutuje na rynku 2 października 2019 roku.

Warsaw na PC. W przyszłości także na konsole

d2ellzc

Zapowiadana od lutego gra Warsaw już wkrótce doczeka się swojej premiery. Od kiedy w kwietniu gracze mieli okazje zobaczyć pierwszy gameplay strategii od Pixaled Milk, stało się jasne, że rozgrywka osadzona w tematyce Powstania Warszawskiego będzie jedną z najgorętszych premier na komputery osobiste w Polsce.

Warsaw to pierwsza gra z gatunku taktycznego RPG z elementami strategii, która toczy się przez 63 dni Powstania Warszawskiego, w okupowanej Warszawie. Gracze będą mogli cofnąć się do czasów II Wojny Światowej i pokierować polskim ruchem oporu, włączając się do odważnej walki pomiędzy powstańcami, a nazistowskim okupantem. Zadaniem graczy będzie rekrutacja, rozwijanie i zarządzanie bojownikami w mieście pochłoniętym przez wojnę.

Materiały prasowe
Podziel się

Przyczyną miesięcznego opóźnienia premiery gry, jest chęć dopracowania tytułu przez twórców. Deweloperzy o nowej dacie poinformowali w specjalnej notce na Steamie:

d2ellzc

"Przez ostatnie dwa miesiące braliśmy udział w przedpremierowej trasie promocyjnej Warsaw w Europie, której kulminacją był zeszłotygodniowy gamescom. Cel? Pokazanie gry mediom. Odbiór? Na razie wydaje się, że mamy w rękach coś szczególnego. Jednocześnie mieliśmy coraz większe obawy, że nie będziemy w stanie zapewnić Wam gry tak dopracowanej, jak byśmy sobie tego życzyli. Dlatego - po dwóch tygodniach ważenia wszystkich za i przeciw - podjęto wczoraj ostateczną decyzję: opóźnić premierę Warsaw do 2 października".

Nowa data premiery dotyczy wyłącznie komputerów osobistych. W przyszłości produkcja ma pojawić się również na PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Czytaj także: "Warsaw": O powstaniu warszawskim usłyszy cały świat. Ale nie będzie to lekcja jak z muzeum

Warsaw: wymagania sprzętowe

d2ellzc

Warto zaznaczyć, że Warsaw będzie pierwszą w historii polską grą wideo, która w ramach dochowywania wierności historycznym realiom, będzie pokazywała nazistowskie symbole, jak na przykład swastyka. 15 sierpnia 2019 roku tytuł został zatwierdzony przez niemiecki urząd USK (Unterhaltungssoftware Selbstkontrolle), jako dostępny do sprzedaży na terenie Niemiec dla osób powyżej 16 roku życia.

Poniżej prezentujemy wymagania sprzętowe gry:

Minimalne wymagania

d2ellzc
 • Procesor: Intel Core i3 2100 / AMD Phenom II x4 955
 • Pamięć: 4 GB RAM Karta graficzna: 1 GB VRAM - NVIDIA GeForce GTX 470 / ATI Radeon HD5800
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 3 GB dostępnej przestrzeni
 • Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX
 • System operacyjny: Windows 7 SP1 / 8.1 / 10 64 bit

Wymagania zalecane

 • Procesor: Intel Core i7 3770K / AMD FX 8350
 • Pamięć: 6 GB RAM
 • Karta graficzna: 2 GB VRAM - NVIDIA GeForce GTX 560 / AMD Radeon HD6850
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 3 GB dostępnej przestrzeni
 • Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX
 • System operacyjny: Windows 7 SP1 / 8.1 / 10 64 bit

Oprócz polskiej i angielskiej wersji językowej, tytuł dostępny będzie w języku niemieckim, francuskim i rosyjskim.

d2ellzc

Zobacz także: "Warsaw" to nowa gra o powstaniu warszawskim. Robi ją polskie studio Pixelated Milk

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d2ellzc

d2ellzc
d2ellzc