Trwa ładowanie...

Warcraft III Reforged szoruje podłogę ocenami fanów. Najgorzej oceniana gra w historii

Fani wyczekiwali na odświeżoną wersję Warcrafta III. Strategii, która zdobyła miano kultowej i jest kamieniem milowym RTSów. Czy firma z tak dużym zapleczem, kapitałem i możliwościami mogła zepsuć poprawioną reedycję? Gracze są zgodni.

Share
Warcraft III Reforged szoruje podłogę ocenami fanów. Najgorzej oceniana gra w historiiŹródło: Youtube.com
d10rayy

Zrobić grę jeszcze raz, ale nieco poprawić i trochę przebudować na modłę nowych standardów. Chyba nic prostszego, prawda? Resident Evil pokazał, że to wykonalne, a nawet jeśli nie wszystkim się w pełni udało tak jak wspominanym Japończykom wydać remake lub remaster tak samo dobry, a nawet lepszy niż oryginał, to nie było tragicznie (np. Age of Empires: Definitive Edition). Blizzard ze sowimi możliwościami na pewno zrobi przynajmniej rzemieślniczo dobre odświeżenie Warcrafta III. No, nie bardzo.

Recenzenci raczej niezadowoleni, gracze wściekli

Branżowi recenzenci nie są zachwyceni grą. Niewiele jest jednoznacznie pozytywnych tekstów na temat Warcrafta III: Reforged. Według serwisu Metacritic, na 9 recenzji aż 7 ma status mieszanych, a tylko 2 są pozytywne. To daje ogólną ocenę na poziomie 64 punktów na 100. Nie jest dobrze, ale ciężko powiedzieć, aby było tragicznie.

Metacritic
Źródło: Metacritic

Liczne błędy, kiepska optymalizacja, zmiany w stosunku do planów z 2018 roku, czy usunięcie wielu funkcji nie było aż tak "pobłażliwie" przyjęte przez fanów jak przez recenzentów. Na domiar złego, Blizzard według licencji ma wyłączne prawo do wszelkich modyfikacji, map, trybów i innych niestandardowych treści do reedycji Warcrafta III, które stworzą fani.

d10rayy

Rozpatrując wszystkie pozycje z PC na serwisie Metacritic, to najwyższe noty społeczności ma nasza narodowa duma - Wiedźmin 3: Dziki Gon. Na ostatnim stopniu podium uplasował się StarCraft - również RTS od Blizzarda. Za to odpowiednio na 7 i 10 miejscu widzimy Warcraft III: Reign of Chaos i Warcraft III: The Frozen Throne. To świetne wieści dla strategii Blizzarda!

Warcraft: III Reforged na samym końcu Metacritic

Jednak gdzie mamy szukać pozycji Warcraft: III Reforged? W połowie? A może 2/3 stawki? Jeszcze dalej. Na szarym smutnym końcu. Tylko dwie gry PC w historii serwisu Metacritic nie uzyskały nawet średniej oceny 1 na 10. Notę 0.5 dzierży Warcraft III: Reforged. Tym samym najnowsze "dzieło" Blizzarda jest tytułem o zdecydowanie najniższej ocenie w historii rozpatrując opinię fanów. Druga od końca pozycja ma o prawie połowę lepszą opinię, więc wygrana Warcrafta III: Reforged jako "najgorszego z najgorszych" jest druzgocząca.

Metacrtic
Źródło: Metacrtic

Zdarzało się, że fatalna na premierę gra została po dłuższym czasie naprawiona. Koronnym przykładem jest No Man’s Sky, który po wielu poprawkach powrócił w wielkim stylu jak No Man’s Sky Beyond z naprawdę niezłymi ocenami branży i graczy. To, czy Bllizzardowi uda się podobna sztuka jest niewiadomą, ale o ile za No Man’s Sky twórcy przepraszali i obiecywali poprawę, tak np. licencja odnosząca się do modów w "ulepszonym" Warcrafcie III, nie napawa optymizmem.

d10rayy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10rayy
d10rayy
Więcej tematów