Trwa ładowanie...
ycipk-mnsevo

Wampir: Maskarada. Nowe informacje o Koteriach Nowego Jorku

Wampir: Maskarada to klasyk wśród papierowych gier RPG. Niebawem uhonoruje ją kolejna gra cyfrowa. Wampir: Maskarada - Koterie Nowego Jorku powstaje w polskim studiu Draw Distance.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Vampire: The Masquerade – Coteries of New York
Vampire: The Masquerade – Coteries of New York (Draw Distance, Fot: Draw Distance)
ycipk-mnsevo

Draw Distance szykuje dla nas Vampire: The Masquerade - Coteries of New York. Ma to być niezwykle klimatyczna gra narracyjna dla jednego gracza, osadzona w świecie znanej gry RPG (5. edycja). Studio ujawniło kolejne szczegóły rozgrywki i zrzuty ekranu z wersji pre-alfa.

Vampire: The Masquerade - Coteries of New York. O co chodzi?

Vampire: The Masquerade – Coteries of New York przedstawia konflikt między frakcjami wampirów: tradycjonalistyczną Camarillą oraz niezależnymi Anarchami. Walka toczy się wśród nocnych świateł Nowego Jorku.
Gra stara się oddać motywy znane ze Świata Mroku i niezwykłą atmosferę, ale zawiera też nowe historie i bohaterów.

ycipk-mnsevo
Vampire: The Masquerade – Coteries of New York Draw Distance
Podziel się

Coteries of New York oferuje graczom możliwość podejmowania ważkich decyzji w emocjonującej narracji. Do finału prowadzi wiele ścieżek fabularnych. Twórcy starają się, by gra przypadła do gustu zarówno oddanym fanom świata Vampire: The Masquerade, jak i niedzielnym graczom, ceniącym dobrą historię.

W grze wcielisz się w młodego wampira w Nowym Jorku. Musisz się nauczyć, co znaczy bycie Kainitą w wielkim mieście. Spotkasz inne wampiry z ułomnych, najmłodszych Pokoleń, ghoule, ludzi i nie tylko. Będziesz wykonywać zadania, przez które zwątpisz w swoje Człowieczeństwo.

ycipk-mnsevo

Weźmiesz udział w skomplikowanej, brutalnej walce o władzę. Zbudujesz własną Koterię i poznasz najgłębsze sekrety swoich nieumarłych towarzyszy albo ujrzysz, jak cię opuszczają. Będziesz ucztować na żywych i toczyć walkę z wewnętrzną Bestią, stale szukającą okazji, by przejąć nad tobą kontrolę. To trudne, gdy otacza cię spisek.

Głód, Człowieczeństwo i Maskarada

W grze pojawią się Dyscypliny, pomagające wykonywać zadania i ograniczenia czasowe. Podstawą są 3 wartości, modyfikowane na podstawie podejmowanych przez ciebie decyzji. Zmiany odbiją się na możliwych ścieżkach wyboru.

ycipk-mnsevo

Głód mierzy ciągle rosnącą żądzę krwi - przekleństwo każdego wampira. Podczas wykonywania zadań możesz polować. Ignorowanie głodu jest niebezpieczne. Poniżej pewnego poziomu kontrolę przejmie Bestia, co nieuchronnie prowadzi do utraty człowieczeństwa i może skończyć się złamaniem zasad Maskarady.

Vampire: The Masquerade – Coteries of New York Draw Distance
Podziel się

Człowieczeństwo to miara tego, jak bardzo jesteś zakorzeniony w moralnym i humanistycznym systemie wartości. Gra używa tego wskaźnika by modyfikować rezultaty wyborów i otwierać lub zamykać nowe ścieżki dialogowe.

Maskarada mierzy, jak dobrze potrafisz wtopić się w społeczeństwo śmiertelników. To kluczowa umiejętność, gdy na wampiry poluje Druga Inkwizycja.

ycipk-mnsevo
Vampire: The Masquerade – Coteries of New York Draw Distance
Podziel się

Vampire: The Masquerade - Coteries of new York ukaże się w czwartym kwartale 2019 roku na
PC i Nintendo Switch. Już teraz możesz dodać ją do listy życzeń na Steamie.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-mnsevo

ycipk-mnsevo
ycipk-mnsevo