WP

Utknął w kosmosie na tygodnie, lecą mu z pomocą. Historia z "Elite: Dangerous" jest świetna

W kosmicznych grach MMO dzieją się cuda. W "Elite: Dangerous" gracz chciał dolecieć do odległej planety. Zabrakło mu paliwa, zawisł w próżni, a opcji "restart" nie ma. Co dalej? Znalazła się ekipa, która przyleci na pomoc.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wirtualny kosmos jest pełen niesamowitych historii
Wirtualny kosmos jest pełen niesamowitych historii (Frontier Developments plc)
WP

W Polsce gra większość społeczeństwa. Ci, którzy "pykają" na komórce, poklikają przez kwadrans i zajmują się czymś innym. "Domorośli" gracze konsolowi i pecetowi dają się ponieść fabularnej historii albo odpalają sieciowy mecz. Oba w którymś momencie dochodzą do swojego końca. Z MMO jest inaczej.

Te "masowe" gry sieciowe nie mają finału, a społeczności graczy same wymyślają sobie cele i zadania, których realizacja potrafi zajmować całe miesiące. Niejaki Deluvian Reyes Cruz wymyślił sobie, że doleci do najdalej wysuniętego punktu w świecie gry. Zajmuje to oczywiście mnóstwo czasu - udało mu się lecieć przez 42 ziemskie(!) dni.

Zobacz też: 10 najlepszych i darmowych gier na Steam

WP

Ale podróż to także zużycie paliwa. I paliwowa matematyka jest kluczem do tego, aby nie zostać na lodzie. Tak się przydarzyło właśnie Reyesowi. A że "Elite: Dangerous" to fachowa symulacja, nie może zrobić... nic. Nie ma przycisku "restart", opcji teleportu do bazy. Jest tylko usunięcie konta i rozpoczęcie od nowa. Albo czekanie na ratunek. I on właśnie nadchodzi.

Z pomocą spieszy Fuel Rats, społeczność graczy, która skupia się na pomocy innym i - jak nazwa wskazuje - dostarczaniu paliwa. To piękne, że gdzieś obok nas są ludzie, którzy po pracy zakładają cyfrowy skafander i poświęcają swój wolny czas nie na strzelanie i pościg za łupami, ale bezinteresowną pomoc innym.

WP

"Elite: Dangerous". Co to za gra?

"Elite: Dangerous" to czwarta część serii symulatorów kosmicznych. Wcielamy się w pilota, który rozpoczyna gwiezdną przygodę. Na starcie mamy tylko statek kosmiczny i niewielką sumę na koncie. Od 2014 gra jest dostępna na PC, a od 2015 roku na Xbox One i systemy OS X , a od czerwcu 2017 także na PlayStation 4.

Frontier Developments
Podziel się

Świat "Elite: Dangerous" prezentuje realia odległej przyszłości XXXIV wieku. W tej rzeczywistości największe wpływy mają trzy frakcje: Przymierze, Federacja oraz Imperium. Gracz może rozpocząć legalną działalność bądź też zapuścić się w nieznane obszary poza kontrolą mocarstw i tam poszukiwać zysku.

WP
Polub WP Gry
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP