ycipk-hoy8q2

USA. Walmart zdejmuje gry z półek po strzelaninach. Naukowcy wypowiedzieli się na ten temat

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o masowych strzelaninach w USA. Donald Trump częściowo obwinia za to gry wideo, które szybko znikają z półek sklepowych, m.in. w sieci Walmart. Naukowcy są zgodni, że nie widzę związku pomiędzy przemocą a grami komputerowymi. Mają na to szereg dowodów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czy gry mogą wywoływać przemoc? Naukowcy są zgodni
Czy gry mogą wywoływać przemoc? Naukowcy są zgodni (Materiały prasowe)
ycipk-hoy8q2

W związku z ostatnimi masowymi strzelaninami w USA prezydent Donald Trump częściowo obwinił "gloryfikację przemocy w naszym społeczeństwie" oraz "makabryczne gry wideo, które są teraz powszechne". Powołując się na wystąpienia prezydenta, sieć Walmart postanowiła usunąć gry ze sklepowych półek. W tych samych sklepach wciąż można kupować broń.

Naukowcy odpowiadają na zarzuty Trumpa

ycipk-hoy8q2

Dział psychologii mediów Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychologii opublikował jeszcze w 2017 roku oświadczenie, powołując się na szereg badań przeprowadzonych przez dziesięciolecia, stwierdzając, że brakuje znaczących dowodów, by stwierdzić związek przyczynowy lub korelacyjny między graniem w gry wideo z przemocą a faktycznym popełnianiem przemocy".

Prawdą jest, że wielu sprawców przestępstw z użyciem przemocy gra w gry wideo, ale jak mówi dr James Ivory: Równie dobrze można powiedzieć, że sprawca nosi buty. Oni tak robią, ale również inne osoby w całej populacji."

Zobacz też: Lekarze ostrzegają przed popularną grą. Wciąga jak narkotyki

ycipk-hoy8q2

Wielu graczy, w tym były dyrektor generalny Nintendo of America, Reggie Fils-Aime, często przytaczają wykres opublikowany przez Vox, który porównuje przychody branży gier ze przestępstwami z wykorzystaniem bronią:

USA ma jeden z najwyższych współczynników przestępstw z użyciem bronią na całym świecie. Trudno szukać w tym powiązania z grami wideo, patrząc chociażby na statystyki powyżej. Trudno również zrozumieć decyzję sieci Walmart. Mimo że ze sklepowych półek znikają brutalne gry oraz filmy, to można w nich wciąż kupić broń. W ofercie sklepów znajdziemy zarówno broń i akcesoria dla miłośników strzelectwa, jak i myśliwych.

ycipk-hoy8q2
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-hoy8q2

ycipk-hoy8q2
ycipk-hoy8q2