Twórcy "Wiedźmina" doczekali się zagranicznego dokumentu. Jest świetny

Irlandczyk Danny O'Dwyer regularnie zbiera pieniądze od fanów i przygotowuje dokumentalne seriale o grach wideo. Tym razem padło na polski CD Projekt. To prawdziwa kopalnia świetnych ciekawostek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marcin Iwański, współzałożyciel studia CD Projekt Red
Marcin Iwański, współzałożyciel studia CD Projekt Red (Noclip)
WP

We wrześniu ukazał się pokaźny dokument o prapoczątkach gry "Wiedźmin", przygotowanych przez polskiego youtubera. Teraz przyszedł czas na zainteresowanie filmowców z Zachodu.

Ukrywający się pod pseudonimem Noclip Irlandczyk ma już na koncie kilkadziesiąt produkcji, w tym o legendarnej serii "Doom". Jego ostatnim dziełem jest 6-odcinkowy miniserial poświęcony twórcom "Wiedźmina" - firmie CD Projekt Red, dawniej znanej jako sam CD Projekt.

WP

O'Dwyer cofa się w daleką przeszłość razem z Marcinem Iwińskim, współzałożycielem firmy, który przybliża zachodnim odbiorcom realia życia w PRL-u, jego absurdy i w końcu sytuację rynku komputerów i gier. To oczywiście masa ciekawostek z kulminacją w postaci przełomowej dla CDP sprzedaży "Baldur's Gate'a". Kultowa gra RPG, w pełni przetłumaczona na polski i aktorskim dubbingiem, była pierwszym dużym sukcesem.

W kolejnych odcinkach Noclip przedstawia wszystkie trzy części "Wiedźmina". Najwięcej miejsca poświęca ostatniej odsłonie gry - tworzeniu świata, tłumaczeniu na inne języki czy muzyce. Wszystkie można obejrzeć za darmo na YouTubie.

WP

Jest tylko jeden szkopuł - cała seria dostępna jest wyłącznie po angielsku. Wśród napisów póki co nie ma dostępnych polskich.

Polub WP Gry
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP