Trwa ładowanie...

Twórcy "Wiedźmina" doczekali się zagranicznego dokumentu. Jest świetny

Irlandczyk Danny O'Dwyer regularnie zbiera pieniądze od fanów i przygotowuje dokumentalne seriale o grach wideo. Tym razem padło na polski CD Projekt. To prawdziwa kopalnia świetnych ciekawostek.

Twórcy "Wiedźmina" doczekali się zagranicznego dokumentu. Jest świetnyŹródło: Noclip
d226qhl
d226qhl

We wrześniu ukazał się pokaźny dokument o prapoczątkach gry "Wiedźmin", przygotowanych przez polskiego youtubera. Teraz przyszedł czas na zainteresowanie filmowców z Zachodu.

Ukrywający się pod pseudonimem Noclip Irlandczyk ma już na koncie kilkadziesiąt produkcji, w tym o legendarnej serii "Doom". Jego ostatnim dziełem jest 6-odcinkowy miniserial poświęcony twórcom "Wiedźmina" - firmie CD Projekt Red, dawniej znanej jako sam CD Projekt.

O'Dwyer cofa się w daleką przeszłość razem z Marcinem Iwińskim, współzałożycielem firmy, który przybliża zachodnim odbiorcom realia życia w PRL-u, jego absurdy i w końcu sytuację rynku komputerów i gier. To oczywiście masa ciekawostek z kulminacją w postaci przełomowej dla CDP sprzedaży "Baldur's Gate'a". Kultowa gra RPG, w pełni przetłumaczona na polski i aktorskim dubbingiem, była pierwszym dużym sukcesem.

d226qhl

W kolejnych odcinkach Noclip przedstawia wszystkie trzy części "Wiedźmina". Najwięcej miejsca poświęca ostatniej odsłonie gry - tworzeniu świata, tłumaczeniu na inne języki czy muzyce. Wszystkie można obejrzeć za darmo na YouTubie.

Jest tylko jeden szkopuł - cała seria dostępna jest wyłącznie po angielsku. Wśród napisów póki co nie ma dostępnych polskich.

d226qhl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d226qhl
Więcej tematów