Tencent konta Steam. Chiński sklep wejdzie na globalny rynek

Tencent to chiński gigant, który posiada akcje największych growych firm. Ma też swój cyfrowy sklep - WeGame. Wkrótce platforma z Azji trafi także na Zachód. Steam będzie miał poważnego konkurenta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tencent ma akcje twórców "Fortnite"
Tencent ma akcje twórców "Fortnite" (Materiały prasowe)
WP

Szykuje się nam starcie gigantów, bo Steam to przecież największy cyfrowy sklep z grami na świecie. WeGame na razie raczkuje - w ofercie chińskiego sklepu jest raptem ponad 200 gier - ale wejście na globalny rynek może sprawić, że to się zmieni.

WeGame na świecie, Steam w Chinach

Ruch firmy Tencent należy traktować poważnie. W końcu to właściciel twórców "League of Legends", a zyski czerpie z takich popularnych produkcji jak "Clash of Clans" czy "Clash Royale". Co więcej, jest też właścicielem akcji Epic Games i pewnie dlatego "Fortnite" ukaże się w Chinach właśnie na platformie WeGame.

Czytaj też: "Wiedźmin 3: Dziki Gon" z kolejnym rekordem. Polska gra z największą liczbą graczy na Steam

WP

Tencent zarabia więcej niż Activision czy Ubisoft

A Steam nie przygląda się biernie działaniom chińskiego giganta. Momentami nawet je wyprzedza - Valve wcześniej poinformowało, że szykuje chińską wersję platformy Steam. Starcie będzie emocjonujące. Z jednej strony Steam, największa platfroma z grami, z drugiej Tencent. Jak przypomina cdaction.pl, to firma zarabiająca więcej niż Ubisoft (serie "Assassin's Creed" i "Far Cry"), Activision Blizzard ("StarCraft", "Overwatch", "Call of Duty"), Electronic Arts ("FIFA", "Battlefield V") oraz Take-Two (seria "GTA")... i to razem wzięte!

Polub WP Gry
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP