Trwa ładowanie...
d36pypm

Telltale Games pozwane do sądu. Ciąg dalszy kontrowersji związanych z firmą

Telltale Games to firma, o której bardzo głośno w ciągu ostatnich dni. tudio ogłosiło bankructwo, dokonało masowych zwolnień i wstrzymało produkcje wielu oczekiwanych tytułów. Tym razem gwóźdź do trumny wbił jeden z byłych pracowników, który zarzucił producentowi gier łamanie prawa pracy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Telltale Games zostało pozwane przed byłych pracowników.
Telltale Games zostało pozwane przed byłych pracowników. (Facebook.com)
d36pypm

Nad Telltale Games ciąży jakaś klątwa. Firma od miesięcy wzmagała się z problemami finansowym, a dodatkowo musiała dokonać ogromnej restrukturyzacji w strukturze zatrudnienia. Finalnie studio musiało pogodzić się z porażką i ogłosić bankructwo. W wyniku tego wielu zatrudnionych straciło swoje miejsca pracy.

Według doniesień część z odchodzących pracowników twierdzi, że nie otrzymała należnych im wypłat już do pewnego czasu. Pomimo problemów finansów, zarządzający firma nadal zatrudniali kolejnych pracowników.

Wśród poszkodowanych osób znalazł się Vernie Roberts, jeden z byłych pracowników Telltale Games. Złożył on pozew zbiorowy w San Francisco, oznajmiając, że studio zwolniło pracowników bez żadnych powodów i ostrzeżenia, co jest wymagane według ustawy WARN Act z 1988 roku.

d36pypm

Według tego zapisu prawnego, organizacja zatrudniając ponad 100 osób, musi poinformować pracowników co najmniej 60 dni wcześniej o potencjalnych masowych zwolnieniach. Wśród grupy która pracowało nad „The Walking Dead” znajdowało się ponad 200 osób. Jednak nie zasygnalizowano żadnego ostrzeżenia.

W treści pozwu sądowego dowiadujemy się, że w studiu zwolniło ok. 275 osób, bez żadnej przestrogi. Oprócz tego ubezpieczenia zdrowotne zwolnionych wygasną pod koniec września. W przypadku gdy sąd zgodzi się z argumentami oskarżających, WARN Act zakłada, że studio będzie musiało wypłacić pensje i wszystkie należności za okres 60 dni, w którym Telltale powinno wydać ostrzeżenie.

Na niekorzyść Telltale Games działa też ich lokalizacja. W Kalifornii prawo pracy jest znacznie bardziej zaostrzone niż w pozostałych stanach. Ogólnokrajowa ustawa WARN Act zakłada, że wszelkie nieprzewidziane okoliuczności anulują jej zastosowanie. W kalifornijskiej wersji tej ustawy taka klauzula nie jest zawarta.

d36pypm

Podziel się opinią

Share
d36pypm
d36pypm
Więcej tematów