Trwa ładowanie...

Tańsza wersja Xbox Series X? Najnowsze, nieoficjalne informacje o Lockhart

Zgodnie z najnowszymi, nieoficjalnymi informacjami, które trafiły do sieci, konsola Xbox Series S ma być tańszym odpowiednikiem Xbox Series X. Najświeższe wieści odsłaniają też część tajemnicy związanej ze specyfikacją urządzenie o nazwie kodowej Lockhart.

Tańsza wersja Xbox Series X? Najnowsze, nieoficjalne informacje o LockhartŹródło: Getty Images
d3ocqo2
d3ocqo2

Informacje o planach firmy Microsoft, związanych z dwiema wersjami konsoli nowej generacji od dawna pojawiają się w sieci. Do tej pory nikt oficjalnie nie potwierdził, czy konsola Lockhart (Xbox Series S) w ogóle powstanie. Zaczęto nawet mówić, że Microsoft zrezygnował z tego pomysłu. Najnowsze informacje wskazują jednak na coś zupełnie innego.

Lockhart - Xbox Series S

W sieci pojawiły się przecieki, zgodnie z którymi w dokumentach firmy Microsoft z czerwca, przeznaczonych dla deweloperów miała pojawić się wzmianka o tym, że devkit Xbox Series X posiada wbudowany tryb Lockhart. Co to oznacza w praktyce? Taki devkit pozwala na sprawdzenie działania gier w przypadku słabszego sprzętu.

Specyfikacja Xbox Series S

O specyfikacji Xbox Series S informuje Tom Warren z serwisu The Verge. Redaktor miał dotrzeć do zaufanych informatorów, którzy zdradzili mu, że Lockhart będzie miał 7,5 GB pamięci RAM przeznaczonej na gry, czyli o 6 GM pamięci RAM mniej niż Xbox Series X, moc GPU na poziomie 4 teraflopsów oraz taktowanie procesora identyczne jak w Xbox Series X.

Większej ilości informacji o konsolach nowej generacji można spodziewać się pod koniec lipca lub w sierpniu. To wtedy odbędą się dwie konferencje Microsoft, na których firma może w końcu zaprezentować Xbox Series S.

d3ocqo2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ocqo2
Więcej tematów