Trwa ładowanie...

Tak powstawała legenda - świetne wideo z fabryki "Pac-Mana"

"Pac-Man" to coś więcej niż gra. W USA to ikona popkultury lat 80. Przez kilka lat fabryki pracowały pełną parą, aby nadążyć z zamówieniami automatów do salonów i barów. Na tym archiwalnym wideo można przyjrzeć się z bliska, jak robiono pojedynczy automat.
Share
Tak powstawała legenda - świetne wideo z fabryki "Pac-Mana"
Źródło: Wikimedia Commons CC BY, Fot: Brian Katt
dqbdab9

Zamiast taśmy produkcyjnej, zastępy ludzi i stanowiska, przy których wykonują wymagające precyzje czynności. Tak "wykuwana" była legenda. Do 1982 r. zdołano wypuścić na rynek aż 400 tys. automatów.

Mania "Pac-Mana"

Pierwsze automaty z "Pac-Manem" zostały pierwotnie wydany w 1980 r. w Japonii. Kilka miesięcy później trafił do USA, gdzie rozpoczęła się prawdziwa kariera żółtego stworka jedzącego kulki. Automaty trafiały w każdy zakątek Stanów, a popularność przerodziła się w prawdziwą manię. Powstawały piosenki, kreskówka i niezliczone ilości gadżetów.

dqbdab9

Poza wszelkiej maści barami i knajpami, w "Pac-Mana" grało się przede wszystkim salonach gier. Do gry potrzebna była 25-centowa moneta. Popularność gry doprowadziła do tego, że w USA zaczynało brakować tego nominału - większość trafiała do automatu.

dqbdab9

Podziel się opinią

Share
dqbdab9
dqbdab9
Więcej tematów