Trwa ładowanie...
retro
Barnaba Siegel
24 sierpnia 2017, 11:55

Tak powstawała legenda - świetne wideo z fabryki "Pac-Mana"

"Pac-Man" to coś więcej niż gra. W USA to ikona popkultury lat 80. Przez kilka lat fabryki pracowały pełną parą, aby nadążyć z zamówieniami automatów do salonów i barów. Na tym archiwalnym wideo można przyjrzeć się z bliska, jak robiono pojedynczy automat.

Tak powstawała legenda - świetne wideo z fabryki "Pac-Mana"Źródło: Wikimedia Commons CC BY, fot: Brian Katt
d2g6e6b
d2g6e6b

Zamiast taśmy produkcyjnej, zastępy ludzi i stanowiska, przy których wykonują wymagające precyzje czynności. Tak "wykuwana" była legenda. Do 1982 r. zdołano wypuścić na rynek aż 400 tys. automatów.

Mania "Pac-Mana"

Pierwsze automaty z "Pac-Manem" zostały pierwotnie wydany w 1980 r. w Japonii. Kilka miesięcy później trafił do USA, gdzie rozpoczęła się prawdziwa kariera żółtego stworka jedzącego kulki. Automaty trafiały w każdy zakątek Stanów, a popularność przerodziła się w prawdziwą manię. Powstawały piosenki, kreskówka i niezliczone ilości gadżetów.

Poza wszelkiej maści barami i knajpami, w "Pac-Mana" grało się przede wszystkim salonach gier. Do gry potrzebna była 25-centowa moneta. Popularność gry doprowadziła do tego, że w USA zaczynało brakować tego nominału - większość trafiała do automatu.

d2g6e6b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2g6e6b
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj