Trwa ładowanie...
d20oyua

Szykuje się klapa stycznia. Nikt nie chce mobilnego "Obcego"

"Game over, man. Game over" – zawołał szeregowy Hudson w filmie "Obcy: Decydujące Starcie". Cytat ten dobrze opisuje to, z jakiej pozycji będzie startować mobilna gra w uniwersum Ridleya Scotta. Czyli bolesnej przegranej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szykuje się klapa stycznia. Nikt nie chce mobilnego "Obcego"
(Materiały prasowe)
d20oyua

Nie da się ignorować segmentu gier mobilnych. Tylko w 2018 roku był wart ponad 70 miliardów dolarów, ponad 25 proc. więcej niż w 2017 roku. Cała ta kwota odpowiadała za 51 proc. wartości światowego rynku wszystkich gier – konsolowych, pecetowych i przeglądarkowych. Deweloperzy ostrzą sobie zęby, czasem z nieprzewidzianie złym efektem.

Tak było w przypadku Activision Blizzard, które ogłosiło, że nowe "Diablo" powstaje z myślą o urządzeniach mobilnych. Nasz redaktor Barnaba Siegel stanął nawet w obronie tego rozwiązania. Pojedyncze głosy umiarkowanej aprobaty zalała jednak wzburzona fala krytyki.

Scenariusz z listopada powtarza się obecnie. 24 stycznia na urządzenia mobilne ma pojawić się gra "Alien"Blackout". Skradankowa produkcja, będąca następcą "Alien: Isolation" została zmiażdżona w komentarzach na pod trailerem. Również liczba łapek w górę jest dość wymowna – jest ich 658. Łapek w dół zaś jest 25 tysięcy. Spora dysproporcja.
Produkcja zadebiutuje w cenie pięciu dolarów na App Store, Google Play i Amazon Appstore.

d20oyua

Podziel się opinią

Share

d20oyua

d20oyua
Więcej tematów