Trwa ładowanie...
steam
Jan Domański
16-03-2020 10:15

Steam z rekordem popularności. Gracze pozostają w domach i odpalają ulubione produkcje

Świat zmaga się z coraz większym problemem epidemii koronawirusa. Większość ludzi nie wychodzi z domu i pracuje zdalnie albo odpoczywa. Widać, że wielu przy grach komputerowych.

Steam z rekordem popularności. Gracze pozostają w domach i odpalają ulubione produkcjeŹródło: WP.PL, fot: Anna Rymsza
d4hmguo
d4hmguo

Tak przynajmniej wynika ze statystyk steamdb. Ogólna tendencja od wakacji zeszłego roku jest wzrostowa, ale jeszcze nigdy tak wielu graczy nie miało jednocześnie uruchomionej platformy Steam. Wczoraj padł rekord 20,3 mln jednocześnie zalogowanych użytkowników, a dokładnie 20’313’451. Populacja Polski wynosi około 38 mln mieszkańców. To więcej niż pół obywateli naszego kraju!

Steamdb
Źródło: Steamdb

Czy tylu ludzi grało jednocześnie w różne gry na platformie Valve? Nie do końca. Statystyki mówią o zalogowaniach, a nie grających osobach, ale i tych było wyjątkowo wiele. 6’384’829 w rozgrywkach, to prawie 1/6 populacji naszego kraju, albo nawet nieco więcej niż zebranych do kupy 10 największych miast Polski.

Ciekawe, kiedy kolejny raz zostaną przebite rekordy popularności na Steam. Brak zgromadzeń, praca zdalna czy przede wszystkim niezwiązane z zajęciami służbowymi bądź uczeniem się przesiadywanie w domu, na pewno będą przez dłuższy czas wpływać na liczbę osób zainteresowanych elektroniczną rozrywką. W końcu obecnie sięgamy raczej częściej po gry wideo, filmy i seriale niż książki albo planszówki czy karty.

d4hmguo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hmguo
Więcej tematów