WP
steam

Steam: ponad 1000 gier na Linuksa dodano do biblioteki

Użytkownicy Linuksa będą zadowoleni. Wcześniej Steam pisał o nadchodzących rewolucyjnych zmianach dotyczących klientów właśnie tego systemu operacyjnego, a już wkrótce użytkownicy będą mogli zagrać w ponad 1000 produkcji, wśród których są też "Wiedźmin 3” i "Dark Souls”.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Steam na Linuksie z 1000 nowych produkcji
Steam na Linuksie z 1000 nowych produkcji (Steam Community)
WP

O swoich planach dotyczących użytkowników Linuksa Steam informował już w zeszłym tygodniu. Dla wprowadzenia swojego sklepu na komputery z tym OS miała służyć beta wersja Steam Play. Gry dostępne dla systemu Windows, ale jeszcze nie mające odpowiednich dla Linuksa wersji, dostępne do instalowania i uruchomienia są przez klienta Linux Steam. W wyniku testów, których celem było sprawdzenie stabilności grania, biblioteka Steama na Linuksa istotnie poszerzyła się.

Od momentu, gdy Steam ogłosił swoje plany, użytkownicy Linuksów ciągle sprawdzali, które gry są gotowe do instalacji na urządzenia z tym systemem operacyjnym, a które nie. Po ograniu produkcji, testerzy wypełniali specjalną ankietę, gdzie przyznawały oceny od "nie da się uruchomić” do "całkowicie stabilna”. Najpierw Valve zatwierdziło tylko 27 tytułów. Kolejne 27 gier zaś zatwierdził sam Steam, opierając się na ocenach testerów. Wśród tych produkcji znalazły się takie, jak "Dishonored”, pierwszy "Wiedźmin” wraz z "Wiedźmin 3: Dziki Gon”, a także "Dark Souls III”. Jednak na tym się nie skończyło: jeszcze 1022 tytuły dostały przynajmniej jedną ocenę "całkowicie stabilna”, a testy nadal trwają. Dlatego więc nie mamy wątpliwości, że biblioteka sklepu dla systemu Linux wkrótce okaże się bardzo obszerna.

WP

Zgodnie z raportem kompatybilności, który Steam udostępnił w postaci Google Dokumentu, wyniki wyglądają bardzo obiecująco. Ponad 34 proc. wystawionych ocen wskazuje na całkowitą kompatybilność, kolejne 24 proc. na stabilne działanie.

Polub WP Gry
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP