Trwa ładowanie...

Red Dead Redemption 2 na PC nie działa. Gracze zgłaszają liczne problemy

Niecałą dobę temu miała miejsce premiera komputerowej wersji Red Dead Redemption 2. Konsolowe wydanie było świetnie oceniane, więc na pewno gracze na PC są też zachwyceni. Albo byliby - bywają problemy z uruchomieniem i działaniem gry.

Share
Red Dead Redemption 2 na PC nie działa. Gracze zgłaszają liczne problemyŹródło: Facebook.com
d782bxa

Nie chodzi o różnego typu niedopracowania mechaniki rozgrywki, ale stabilność i płynność produkcji. Samo Rocstar Games przyznało się do błędach podczas uruchamiania gry, wyświetlania intra czy wręcz już późniejszej nagłej możliwości wyłączania się gry i drastycznych spadków wyświetlanych klatek animacji.

Red Red Redemption 2 PC może nawet się nie uruchomić lub losowo wyłączać

W takim razie nawet zalecane przez Nvidię karty graficzne mogą nie pomóc, jeśli spadki wydajności mimo spełnianych wymagań technicznych, to po prostu następstwa błędów, a nie zwykły natłok pracy dla podzespołów komputera spowodowany podrasowaną oprawą.

Rockstar Games zaleca na swoich stronach pomocy technicznej kilka kwestii. Należy uruchomić Red Dead Redemption 2 z uprawnieniami administratora i zainstalować najnowsze sterowniki do kart graficznych Nvidii czy AMD (zależnie od posiadanego sprzętu).

d782bxa

Za to w wątku Reddit podawanych jest kilka dodatkowych rozwiązań. Poza wyżej wspominanymi można też wyłączyć program antywirusowy czy zaktualizować BIOS. Może też pomóc drastyczne obniżenie ustawień graficznych, choć naturalnie gra będzie wyglądała zauważalnie gorzej.

Jeśli nawet gra działa, to dźwięk też może mieć problemy

Nawet jeśli Red Dead Redemption 2 PC uruchamia się i nie wyłącza nagle w trakcie rozgrywki, czy nie spadają wyświetlane klatki na sekundę, to istnieje jeszcze jedna usterka. Część graczy raportuje problemy z dźwiękiem (przycięcia, kiepska jakość, brak audio), a nawet komunikaty o braku aktywacji. Na Reddit zaleca się wylogowanie i ponowne zalogowanie.

Red Dead Redemption 2 PC wyszło za wcześnie? Możliwe, że dodatkowy czas pozwoliłby wyeliminować niedociągnięcia techniczne. W grudniu gracze na Steam będą mogli już zakupić grę. Na razie dostępna jest tylko na platformie Rockstara i w Epic Games Store. Jeśli jeszcze jej nie kupiliście, to może nie warto zaryzykować, tylko poczekać na załatanie błędów i np. zaopatrzyć się już później na Steam?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d782bxa

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d782bxa
d782bxa
Więcej tematów