Trwa ładowanie...
d2b0cmv

Rainbow Six Siege w przyszłości jako darmowa gra sieciowa? To możliwe

Studio odpowiedzialne za Rainbow Six Siege chciałoby, aby w przyszłości produkcja przeszła na model free-to-play z opcjonalnymi płatnościami. Jak na razie byłoby ciężko upatrywać rozwoju tytułu w tym kierunku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tom Clancy's Rainbow Six Siege za darmo na Steam do końca weekendu!
Tom Clancy's Rainbow Six Siege za darmo na Steam do końca weekendu! (Materiały prasowe)
d2b0cmv

Mimo kilku lat na karku, Rainbow Six Siege wciąż jest rozwijane i ma sporo oddanych fanów. W takim wypadku decyzja o przejściu na darmowy model z nieobowiązkowymi zakupami wewnątrz gry wydaje się bardzo daleko majaczyć na horyzoncie. Innego zdania jest Leroy Athanassoff z odpowiedzialnego za grę studia należącego do Ubisoftu.

Przedstawiciel zespołu pracującego nad Rainbow Six Siege zaznacza jednak, że taki scenariusz nie ma prawa bytu w obecnym kształcie gry. Tytuł powinnien przejść pewne zmiany, aby nowy model biznesowy okazał się pozytywnym posunięciem. Podobno największym problemem jest dobieranie graczy o różnym poziomie zaawansowania podczas rozgrywki. Algorytmy nie są idealne, poza tym niektórzy bawiący się w Rainbow Six Siege specjalnie sięgają po metody, które mają niejako oszukać system, tworząc świeże konta.

d2b0cmv

Nie tak prędko

Tak czy inaczej decyzja musi być jeszcze zatwierdzona przez górę, więc sam zespół programistów i projektantów mimo chęci zmian w biznesie związanym z Rainbow Six Siege, jest zmuszony do pozyskania pozytywnego odzewu ze strony wydawcy, czyli Ubisoftu.

Podobny los w kwestii strzelanek sieciowych spotkał kiedyś chociażby Counter-Strike: Global Offensive czy Team Fortress 2. Jak dużo możemy potencjalnie zaoszczędzić na wejściu gry w fazę darmowej dostępności? Obecnie trwa promocja ustalająca cenę gry za Steam i Uplay w okolicy 32 złotych, ale regularnie trzeba za nią zapłacić 79,90 złotych.

d2b0cmv

Podziel się opinią

Share

d2b0cmv

d2b0cmv