Trwa ładowanie...
wiadomości

PS4: Control działa tragicznie. Pierwsi recenzenci mówią o spadkach do 10 FPS

Według pierwszych testów na PS4 i Xbox One, najnowsza produkcja studia Remedy Entertainment ma problemy techniczne. Podczas rozgrywki, wydajność urządzeń momentami spada do poziomu 10 FPS, co całkowicie psuje wrażenia.

Share
PS4: Control działa tragicznie. Pierwsi recenzenci mówią o spadkach do 10 FPS
Źródło: flickr.com, Fot: Farley Santos
d3rlli6

Właściciele konsol PS4 i Xbox One - nie mamy dla was najlepszych wieści. Według pierwszych testów gry Control, dokonanych przez grupę Digital Foundry, produkcja ma problemy techniczne z wydajnością. Wygląda na to, że podstawowe konsole nie radzą sobie z jej wymaganiami.

Grupa Digidal Foundry umieściła wideo z pierwszymi wrażeniami o grze Control. Dużo mówi sam tytuł: "Wspaniała gra, ale o co chodzi z tą wydajnością?". Zarówno na podstawowej PS4 jak i Xbox One prędkość wyświetlanych animacji nie osiąga nawet 30 FPS. A zdarza się spadać do 10 FPS.

d3rlli6

Prawdopodobnie wszystko przez modyfikację silnika. Wymagania gry przełożyły się na standardy dla mocnych PC, a gdzie tu mówić o konsolach. Wydania na konsole nie zostały ukrócone i wyglądają niemal identycznie, co na komputerach stacjonarnych. I tu pojawia się problem dla PS4 i Xbox One.

Sytuacja wygląda już znacznie lepiej na PS4 Pro i Xbox One X. Najlepiej działa na tej drugiej konsoli. Jednak... do poziomów realnej grywalności nadal sporo brakuje. Do spadków wydajności nadal dochodzi, nie są jednak tak drastyczne, jak w przypadku PS4 i Xbox One.

d3rlli6

Podziel się opinią

Share
d3rlli6
d3rlli6
Więcej tematów