Trwa ładowanie...

Polski hit 2018 roku. Wiemy, ile za niego zapłacimy

“Frostpunk” to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier 2018 roku. Twórcy ujawnili już cenę, która na polskim rynku będzie bardzo atrakcyjna.

Polski hit 2018 roku. Wiemy, ile za niego zapłacimyŹródło: Materiały prasowe
dgwn6l3
dgwn6l3

“Frostpunk” to kolejna gra od polskiego studia 11bit. Poprzednie dzieło “This War of Mine” zawiesiło wysoko poprzeczkę - po zagraniu żołnierz zrezygnował nawet z kariery w wojsku - więc nic dziwnego, że wielu nie może się doczekać. Premiera zaplanowana jest na marzec, a dziś twórcy ujawnili, ile zapłacimy za grę - 109,99 zł. Cena dotyczy wersji pudełkowej i cyfrowej.

11bit ujawniło też nieco informacji na temat rozgrywki i poruszanej problematyki:

"Co czyni człowieka dobrym władcą? Albo ujmując to w inne słowa - co czyni człowieka skutecznym władcą? Jeśli jesteś demokratycznie wybranym liderem w jakimś nowoczesnym państwie albo jeśli rządzisz ostatnim miastem na Ziemi, starającym się przetrwać na zamarzniętej planecie, reguły władania zostają takie same" - mówi Aleksander Kauch, główny programista gameplayu we Frostpunku.

"Możesz starać się być szlachetnym władcą i słuchać ludu, bez względu na to, czy lud ma rację czy nie, albo możesz wierzyć w to, że twoje chłodne kalkulacje okażą się słuszne w czasie walki o przetrwanie. Wprowadzenie prawa Straż Sąsiedzka może być odpowiedzią na potrzebę poprawy bezpieczeństwa na ulicach... chyba, że uznasz to za niewystarczające lub nieefektywne i zdecydujesz się wysłać strażników, aby zaprowadzili spokój pałkami. Od uważnego, troskliwego nadzorcy do rygorystycznego wizjonera, który stawia przetrwanie ponad przyzwoitością - to będzie spektrum twoich wyborów jako gracza" - dodaje.

“Frostpunk” przeniesie nas do drugiej połowy XIX wieku. Świat ogarnia globalne zlodowacenie, praktycznie całe życie wymiera. Dowodzimy ostatnią żyjącą ekspedycją, która udała się na poszukiwanie "generatorów" - ogromnych pieców, wokół których zostanie zbudowane miasto. Głównym zadaniem będzie zarządzanie społeczeństwem i podejmowanie niełatwych decyzji - m.in. czy posłać dzieci do pracy w fabrykach.

dgwn6l3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgwn6l3
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj