Trwa ładowanie...
d3p0vmt

PlayStation Plus w grudniu to przede wszystkim "Titanfall 2". Najlepsza strzelanka... 2016 roku

Nie patrzcie jednak na datę, bo podejrzewam, że "Titanfall 2" bawić może nawet dziś. Warto go sprawdzić, szczególnie jeśli zafascynował was wydany na początku roku "Apex Legends".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Titanfall 2" w PlayStation Plus
"Titanfall 2" w PlayStation Plus (Materiały prasowe)
d3p0vmt

Sony potwierdziło, że od 3 grudnia płacący za PlayStation Plus będą mogli pobierać "Titanfall 2" i "Monster Energy Supercross - The Official Videogame". Co za tym idzie, tylko do następnego wtorku dostępne są tytuły z listopadowej oferty: "Nioh" oraz "Outlast".

Na pierwszy rzut oka grudniowa paczka wydaje się być… taka sobie. Sugerując się ocenami, "Monster Energy Supercross - The Official Videogame" to raczej średniak. Z drugiej strony to reprezentant wymarłego gatunku. Jeszcze kilkanaście lat temu gry pozwalające pędzić na motorach po wertepach były naprawdę niezłe i sprawiały dużo frajdy. Szybka jazda, wysokie "hopki" - można było szaleć. Może i "Monster Energy Supercross - The Official Videogame" nie jest wielkim hitem, ale miło będzie przypomnieć sobie taką zabawę.

Za to jedyne, do czego można się przyczepić przy "Titanfall 2", to data premiery - to w końcu gra z 2016 roku. Ale gdy wyszła trzy lata temu, od razu mnie zachwyciła.

Layer 1

Titanfall 2 najlepiej przedstawić w akcji. Zawsze gram pilotem, który korzysta z linki z hakiem. Dzięki niej w każdej chwili mogę szybko dostać w niemal dowolne miejsce na mapie. Szczyt wysokiego budynku? Okno po drugiej strony ulicy? A może chcę dorwać uciekającego wroga? Wbijam linkę w ścianę i rozpoczynam pościg. Skaczę niczym Spider-Man, by za chwilę wrócić na ziemię i… pobiec po ścianie, bo Titanfall 2 oczywiście taką możliwość daje. Pamiętacie Mirror’s Edge, grę, w której główna bohaterka uprawiała parkour. W Titanfall 2 bieganie jest podobne. Tyle że na polu bitwy “parkourowców” jest więcej. A oprócz tego są wielkie tytany. I mnóstwo, mnóstwo wybuchów.

WP Gry

Dlaczego Sony wypuszcza mający swoje lata hit? Wbrew pozorom nie jest to aż tak absurdalna decyzja. Pamiętajmy, że "Titanfall 2" to produkcja twórców "Apex Legends". Zresztą tegoroczny przebój osadzony jest w świecie "Titanfall 2". Skoro w "Apex Legends" zagrało ponad 70 mln użytkowników, warto pokazać im, że ekipa Respawn Entertainment ma na swoim koncie jeszcze jedną świetną grę.

Ruch na serwerach "Titanfall 2" może sprawić, że twórcy zostaną zachęceni do prac nad trzecią częścią. Ostatnio pojawiły się jednak informacje, że "Titanfall 3" musi ustąpić miejsca "Apex Legends". To obecnie jest kura znosząca złote jaja. Jeśli dzięki PlayStation Plus "Titanfall 2" odżyje, to księgowi zobaczą, że i w marce "Titanfall" jest potencjał.

d3p0vmt

Podziel się opinią

Share
d3p0vmt
d3p0vmt
Więcej tematów