Trwa ładowanie...
d2irthn

PlayStation 5 zapowiedziane oficjalnie. W tle stało się coś nieprzyjemnego

Wiadomość o dacie premiery PlayStation 5 ucieszyła tysiące graczy. Jednak o wiele mniej pozytywne nastroje mieli pracownicy Sony działający przy projekcie PS5. Firma podjęła decyzje o restrukturyzacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Po ogłoszeniu premiery PS5, Sony zdecydowało się na restrukturyzację
Po ogłoszeniu premiery PS5, Sony zdecydowało się na restrukturyzację (WP.PL)
d2irthn

Radosna wieść dla wszystkich fanów marki PlayStation o następnej generacji konsol raczej nie zostanie równie ciepło zapamiętana przez sporą część pracowników oddziału Sony Internactive Entertainment. Europejski oddział z dnia na dzień musiał zwolnić dziesiątki osób. Odbyło się to tego samego dnia, co ogłoszenie daty premiery PS5.

Jak donosi VGC, Sony Interactive Entertainment Europe zostanie poddane restrukturyzacji, w wyniku której pracę straci dziesiątki osób z kilku działów. Zmiany dotkną przede wszystkim osoby pracujące w marketingu i dziale PR. Z informacji VGC wynika, że również niektórzy pracownicy amerykańskiego oddziału stracili posadę.

Zobacz też: Strefa Sony/PlayStation na Gamescom 2019

Z dotychczasowych informacji wynika, że zmiany mają na celu ujednolicenie poszczególnych oddziałów, co oznacza prawdopodobnie zwiększenie wpływów Sony Interactive Entertainment America i zmniejszenie autonomii pozostałych oddziałów.

d2irthn

Decyzja Sony odbiła się szerokim echem w branży. Na wiadomość zareagował nawet Aaron Greenberg, odpowiedzialny za marketing konsoli Xbox. Na swoim Twitterze zachęca zwolnionych pracowników Sony, aby rozpoczęli pracę w Microsofcie.

W zeszłym tygodniu swoje odejście z firmy ogłosił też Shawn Layden, dotychczasowy przewodniczący Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios.

d2irthn

Podziel się opinią

Share

d2irthn

d2irthn