ycipk-3cw77c

PlayStation 5 zapowiedziane oficjalnie. W tle stało się coś nieprzyjemnego

Wiadomość o dacie premiery PlayStation 5 ucieszyła tysiące graczy. Jednak o wiele mniej pozytywne nastroje mieli pracownicy Sony działający przy projekcie PS5. Firma podjęła decyzje o restrukturyzacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Po ogłoszeniu premiery PS5, Sony zdecydowało się na restrukturyzację
Po ogłoszeniu premiery PS5, Sony zdecydowało się na restrukturyzację (WP.PL)
ycipk-3cw77c

Radosna wieść dla wszystkich fanów marki PlayStation o następnej generacji konsol raczej nie zostanie równie ciepło zapamiętana przez sporą część pracowników oddziału Sony Internactive Entertainment. Europejski oddział z dnia na dzień musiał zwolnić dziesiątki osób. Odbyło się to tego samego dnia, co ogłoszenie daty premiery PS5.

Jak donosi VGC, Sony Interactive Entertainment Europe zostanie poddane restrukturyzacji, w wyniku której pracę straci dziesiątki osób z kilku działów. Zmiany dotkną przede wszystkim osoby pracujące w marketingu i dziale PR. Z informacji VGC wynika, że również niektórzy pracownicy amerykańskiego oddziału stracili posadę.

Zobacz też: Strefa Sony/PlayStation na Gamescom 2019

ycipk-3cw77c

Z dotychczasowych informacji wynika, że zmiany mają na celu ujednolicenie poszczególnych oddziałów, co oznacza prawdopodobnie zwiększenie wpływów Sony Interactive Entertainment America i zmniejszenie autonomii pozostałych oddziałów.

Decyzja Sony odbiła się szerokim echem w branży. Na wiadomość zareagował nawet Aaron Greenberg, odpowiedzialny za marketing konsoli Xbox. Na swoim Twitterze zachęca zwolnionych pracowników Sony, aby rozpoczęli pracę w Microsofcie.

ycipk-3cw77c

W zeszłym tygodniu swoje odejście z firmy ogłosił też Shawn Layden, dotychczasowy przewodniczący Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3cw77c

ycipk-3cw77c
ycipk-3cw77c