Trwa ładowanie...
d1daqk7

PlayStation 5: Szwedzki Media Markt ujawnia cenę. Lepiej żeby nie była prawdziwa

Od jakiegoś czasu plotkuje się, że PlayStation 5 może być droższe niż PS4 w czasie premiery. Media Markt w Szwecji niejako te pogłoski potwierdza, ujawniając nieoficjalną cenę nowej konsoli Sony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cena PS4 była względnie niewysoka. Z PlayStation 5 może być inaczej
Cena PS4 była względnie niewysoka. Z PlayStation 5 może być inaczej (WP.PL)
d1daqk7

Według szwedzkiego oddziału Media Markt PlayStation 5 kosztować będzie 9999 szwedzkich koron, czyli ok. 4050 zł. Przerażeni? Nic dziwnego. W końcu głównym atutem PS4 - które sprzedało się w liczbie 100 mln w rekordowo krótkim czasie - była cena. Kiedy PS4 debiutowało w Polsce w 2013 roku, sugerowana cena wynosiła około 1800 zł. Wcześniej każda nowa konsola Sony kosztowała w naszym kraju więcej niż 2 tys. zł. Wygląda na to, że PlayStation 5 do tej tradycji może powrócić.

W sieci nie brakuje komentarzy, że ta cena jest zmyślona i nie ma nic wspólnego z planami Sony. Trzeba było coś wpisać, żeby produkt mógł pojawić się na stronie, więc wpisano cztery dziewiątki. Ale z drugiej strony nie brakowało plotek, że PlayStation 5 może być drogie.

d1daqk7

Wprawdzie według Sony cena ma być atrakcyjna jak na możliwości, które sprzęt zaoferuje, ale to wcale nie musi oznaczać niskiej sumy. Tym bardziej że PS5 ma być stać na wiele pod względem technicznym. Może więc 4 tys. zł to przesada, ale już 3 tys. zł w dniu premiery nie będzie aż tak nieprawdopodobne?

Dodajmy do tego możliwe podwyżki związane z konfliktem handlowym na linii USA - Chiny. Może się więc okazać, że tanio już było. Co wcale nie musi oznaczać, że chętnych na PlayStation 5 w Polsce zabraknie. Dla wielu wydanie powyżej 2 tys. zł na sprzęt nie jest już przeszkodą, czego dowodem są chociażby premiery topowych smartfonów. A konsola to sprzęt na lata, więc łatwiej taki wydatek przełknąć.

Zobacz też: Cyberpunk 2077: Oto, czego dowiedzieliśmy się z dotychczasowych relacji

d1daqk7

Podziel się opinią

Share

d1daqk7

d1daqk7
Więcej tematów