Trwa ładowanie...

PlayStation 5: Szwedzki Media Markt ujawnia cenę. Lepiej żeby nie była prawdziwa

Od jakiegoś czasu plotkuje się, że PlayStation 5 może być droższe niż PS4 w czasie premiery. Media Markt w Szwecji niejako te pogłoski potwierdza, ujawniając nieoficjalną cenę nowej konsoli Sony.

Share
PlayStation 5: Szwedzki Media Markt ujawnia cenę. Lepiej żeby nie była prawdziwaŹródło: WP.PL
d1sv5gi

Według szwedzkiego oddziału Media Markt PlayStation 5 kosztować będzie 9999 szwedzkich koron, czyli ok. 4050 zł. Przerażeni? Nic dziwnego. W końcu głównym atutem PS4 - które sprzedało się w liczbie 100 mln w rekordowo krótkim czasie - była cena. Kiedy PS4 debiutowało w Polsce w 2013 roku, sugerowana cena wynosiła około 1800 zł. Wcześniej każda nowa konsola Sony kosztowała w naszym kraju więcej niż 2 tys. zł. Wygląda na to, że PlayStation 5 do tej tradycji może powrócić.

W sieci nie brakuje komentarzy, że ta cena jest zmyślona i nie ma nic wspólnego z planami Sony. Trzeba było coś wpisać, żeby produkt mógł pojawić się na stronie, więc wpisano cztery dziewiątki. Ale z drugiej strony nie brakowało plotek, że PlayStation 5 może być drogie.

Wprawdzie według Sony cena ma być atrakcyjna jak na możliwości, które sprzęt zaoferuje, ale to wcale nie musi oznaczać niskiej sumy. Tym bardziej że PS5 ma być stać na wiele pod względem technicznym. Może więc 4 tys. zł to przesada, ale już 3 tys. zł w dniu premiery nie będzie aż tak nieprawdopodobne?

d1sv5gi

Dodajmy do tego możliwe podwyżki związane z konfliktem handlowym na linii USA - Chiny. Może się więc okazać, że tanio już było. Co wcale nie musi oznaczać, że chętnych na PlayStation 5 w Polsce zabraknie. Dla wielu wydanie powyżej 2 tys. zł na sprzęt nie jest już przeszkodą, czego dowodem są chociażby premiery topowych smartfonów. A konsola to sprzęt na lata, więc łatwiej taki wydatek przełknąć.

Zobacz też: Cyberpunk 2077: Oto, czego dowiedzieliśmy się z dotychczasowych relacji

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1sv5gi

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sv5gi
d1sv5gi
Więcej tematów