Trwa ładowanie...

PlayStation 5 nie sprawia problemów programistom. A to świetna informacja dla nas

Shuhei Yoshida, prezes Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios, oznajmia, że tworzenie gier na PS5 jest znacznie prostsze. Na podstawie wniosków wyciągniętych z doświadczeń z PS3, które było najgorsze pod tym względem, znacznie poprawiono konsolę pod tym względem.

PlayStation 5 nie sprawia problemów programistom. A to świetna informacja dla nasŹródło: Materiały prasowe
d1jk9ur
d1jk9ur

Yoshida wychwala PS5 w wywiadzie dla Dengeki PlayStation. Mówi o łatwości, z jaką developerzy rozwijają gry na konsolę nowej generacji. Podobno wielu programistów przyznało, że nigdy nie pracowało przy konsoli, na której proces tworzenia gier byłby tak prosty. A to dobry znak i dla nas, graczy.

Wygląda na to, że PlayStation przeszło sporą zmianę architektury. Na przykład konsola PS3 była, jak przyznaje Yoshida, "najtrudniejszym okresem dla firmy i była naprawdę kiepska w kwestii rozwoju gier". I chociaż w PS4 już się to znacznie poprawiło, to bez wątpienia PS5 oferuje jeszcze lepsze warunki.

PlayStation 5 z prostym procesem tworzenia gier - co to oznacza dla nas, graczy?

Ułatwienie programistom pracy z konsolą PlayStation podczas tworzenia gier nie oznacza, że możemy oczekiwać nowych tytułów co tydzień. Niemniej jednak proces tworzenia gier zajmie znacznie krócej. A to oznacza, że możemy spodziewać się lepiej dopracowanych i bardziej stabilnych wersji gier.

Premiera PS5 planowana jest na koniec 2020 roku. Nadal nie wiadomo, jak będzie wyglądać nowa konsola Sony, ale trailer pierwszej gry ogłoszonej na tą platformę (Godfall) daje wgląd na jej możliwości. Prawdopodobnie więcej dowiemy się w ciągu roku.

d1jk9ur
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jk9ur
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj