Trwa ładowanie...

Pandemic zniknął z Epic Games Store. Koronawirus winnym? Jutro nie otrzymamy tej gry za darmo

Tydzień temu pisaliśmy, że Epic Games Store wprowadza jako kolejną za darmo rozdawaną grę Farming Simulator 2019, a jutro otrzymamy trzy przeniesione na PC planszówki. W tym Pandemic o walce z epidemiami. Epic zmienił zdanie i nawet usunął kartę produktu.

Pandemic zniknął z Epic Games Store. Koronawirus winnym? Jutro nie otrzymamy tej gry za darmoŹródło: Youtube.com
dffbh20
dffbh20

Oczywiście obecnie ani Farming Simulator 2019, ani Carcassonne czy Ticket to Ride nie są w jakiś sposób kontrowersyjne i premiera tych tytułów na platformie twórców Fortnie nie została zagrożona. Jednak koronawirus z Wuhan nie jest obojętnym tematem i wciąż nie schodzi z pierwszych stron gazet.

Epic Games wykorzystuje koronawirusa…

Tydzień temu spekulowaliśmy, czy to właśnie z tego powodu Epic Games Store wybrał właśnie takie pozycje (a właściwie tą jedną - Pandemic) na najbliższy nowy rzut rozdawania gier. W końcu produkcja Plague Inc. zdobyła ostatnio największą w swojej historii ogromną popularność właśnie jako efekt uboczny szalejącego wirusa z Wuhan.

Epic Games mógł celowo wybrać konkretnie w tej chwili Pandemic licząc na popularność tematyki epidemii. Ale albo szefowie odpowiedzialni za kalendarz akcji z darmowymi grami w Epic Games Store rozmyślili się i uznali, że to niestosowne, albo spotkało się to z negatywną opinią chińskich udziałowców.

Epic Games Store
Źródło: Epic Games Store

…a teraz zapewne wstydzi się tego

Możliwe też, że chodzi o ugięcie się pod negatywnym odzewem społeczności - chociaż w sieci brak jakiś niepochlebnych opinii wycelowanych w Epic Games Store z tego powodu. Zdecydowanie wątpliwe, że to tylko czysty przypadek i to drugi raz w przypadku tej gry.

Niezależnie od tego jaki jest szczegółowy powód, portal PC Gamer przytacza słowa przedstawicieli Epic Games, według których lakonicznie wyjaśniają bez podania jakiejkolwiek przyczyny, że przesunęli premierę wejścia Pandemic do programu darmowych gier, a pozostałe dwie pozycje pozostają bez zmian.

Nie wiemy, kiedy Pandemic miałby ukazać się w sklepie Epica. Na pozostałych platformach jest wciąż normalnie w ofercie. Przytaczane wcześniej konkretne powody są całkiem prawdopodobne, choć nie dowiemy się oficjalnie, jaki konkretnie był tok myślenia szefostwa Epic Games Store.

dffbh20
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dffbh20
Więcej tematów