Trwa ładowanie...

O co chodzi z 4K i HDR-em? Microsoft świetnie to wytłumaczył jednym filmikiem

Nie bardzo możesz się połapać w technicznych opisach nowych bajerów w telewizorach? Nie dziwię ci się. Zmiany często są subtelne albo ciężkie do wychwycenia w kilka sekund. Microsoft przybywa z odsieczą w postaci sympatycznego wideo o insektach i kwiatkach.

O co chodzi z 4K i HDR-em? Microsoft świetnie to wytłumaczył jednym filmikiemŹródło: Microsoft
d3du1r2
d3du1r2

"Insects" to tytuł animacji przygotowanej przez Xbox Advanced Technology Group. Ma jeden cel - uświadomić ludzi w różnicy pomiędzy standardową jakością obrazu, a tą z efektem HDR oraz rozdzielczością 4K. Krótki pokaz możliwości da się zobaczyć na poniższym wideo.

A dłuższy pokaz zafundują sobie ci, którzy posiadają świeżo wydaną konsolę Xbox One X oraz telewizor 4K. "Insekty" można pobrać w całości na konsolę i bawić się szeregiem opcji, które w czasie rzeczywistym zmienią jakość obrazu.

Próbowałem sam bawić się trybami przy pomocy pilota od TV i szybko poczułem, że to mało dokładne rozwiązanie do porównań. Dedykowany filmik, który w sekundę zamieni nam obraz Full HD na 4K, porówna je czy wyszczególni ulepszone elementy obrazu, brzmi zdecydowanie bardziej sensownie.

d3du1r2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3du1r2
Więcej tematów