Trwa ładowanie...

Nowy PlayStation VR może dostać opcję sterowania ruchami palców, bez PS Move i naciskania przycisków

Od dłuższego czasu wiemy, że Sony pracuje nie tylko nad kolejną konsolą PS5, ale też następcą zestawu PSVR, który na razie roboczo nazywamy PSVR 2. Możliwe, że zostanie zaopatrzony w lepszy od obecnych metod system kontroli naszych poczynań w grze.

Nowy PlayStation VR może dostać opcję sterowania ruchami palców, bez PS Move i naciskania przyciskówŹródło: Youtube.com, fot: Łączy nas piłka
d1nh32k
d1nh32k

PlayStation VR korzysta z niezbyt wysublimowanej technologii opartej o PlayStation Move. Kamery i kontrolery emitujące odpowiednie światło, które pozwala w ich pozycjonowaniu w przestrzeni. Jeśli chcemy wykonać jakąś akcję, to musimy fizycznie nacisnąć aktywny element kontrolera. Sony może pójść o krok dalej.

Mały kontroler i śledzenie palców

Nie oznacza to aż rezygnacji z jakichkolwiek kontrolerów na rzecz śledzenia rąk przez kamery, ale mniej poręczne manipulatory mogły by być zastąpione takimi, które zawierają tylko jeden przycisk. Resztą zajęłyby się czujniki, które wychwycą ruchy palców użytkownika.

W pewnym sensie można to porównać do rękawic jako kontrolerów. Niekoniecznie taki system trafi finalnie do PSVR 2, ale zachodnie media jak np. digitaltrends, wychwyciły takie zapisy patentowe Sony.

Jeden z patentów na kontrolery do PSVR 91mobiles
Jeden z patentów na kontrolery do PSVR Źródło: 91mobiles

Szkoda, że nie będzie to system oparty na mapowaniu pozycji gołych rąk, bez konieczności trzymania czegokolwiek w dłoniach. W końcu takie rozwiązania są już dostępne na rynku. Ale kto wie? To tylko wniosek patentowy, a nie projekt gotowego urządzenia. Możliwe, że Sony zaskoczy nas czymś bardziej w temacie sterowania na PSVR 2.

d1nh32k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nh32k
Więcej tematów