Trwa ładowanie...

Nie tylko PS5, Sony pracuje też nad PSVR 2. Premiera może odbyć się już w 2020

Poza niewielkim wspomnieniem jednego z przedstawicieli Sony wiosną 2019 roku, jest całkiem cicho na temat następcy zestawu wirtualnej rzeczywistości PSVR. Choć pewne przesłanki sugerują, że Sony wcale nie porzuciło pomysłu i może wkrótce zaskoczyć.

Nie tylko PS5, Sony pracuje też nad PSVR 2. Premiera może odbyć się już w 2020Źródło: Materiały prasowe
d41a5je
d41a5je

Nowości, jakie miałby wprowadzić PSVR 2 to jak przekazał mediom wiosną 2019 roku Dominic Mallison z Sony - umożliwienie bezprzewodowej komunikacji i śledzenie ruchu gałek ocznych. Poza tym nie wiemy nic o projekcie PSVR 2, choć wydaje się logiczne, że powinien mieć też podwyższoną rozdzielczość ekranów, może lepsze odświeżanie obrazu.

W raporcie finansowym firmy Immersive VR Education Ltd, która tworzy produkcje na gogle VR (np. Apollo 11 VR i Titanic VR), można przeczytać, że „W 2020 r. Sony wyda PlayStation 5 i nową wersję headsetu PlayStation VR (PSVR), który jeszcze bardziej poszerzy bazę użytkowników wysokiej klasy VR. Grupa zamierza wspierać to urządzenie za pomocą obecnego pakietu oprogramowania.”

Czy PSVR 2 powtórzy sukces pierwszego VR Sony?

Ciekawe, czy odświeżony zestaw VR okaże się tak dużym sukcesem jak pierwszy PSVR? Jak wspomina techbriefly, rozszedł się w ponad 5 milionach egzemplarzy. Za to Oculus Rift dostał się jedynie w ręce 1,5 miliona użytkowników. To przytłaczająca różnica.

d41a5je

Z drugiej strony PSVR jest oficjalnym i jedynym headsetem VR dla PS4 i PS4 Pro, a komputerowcy mogą przebierać w propozycjach. Sam Oculus Rift czy HTC Vive mają więcej niż jeden model, a dochodzi do tego np. Valve Index czy kilka odmian Pimax VR. Niektórzy nawet używają smartfonów z mobilnymi goglami VR i specjalnego oprogramowania, które przekazuje obraz do telefonów lub wręcz emuluje HTC Vive.

Nie mniej z raportu jasno wynika, że producent oprogramowania VR ma już informacje, które pozwalają mu sądzić, że PSVR 2 ukaże się jeszcze w tym roku. Dziwne tylko, że Sony na razie milczy o nowym headsecie. Możliwe, że po prostu ujawni go bliżej premiery konsoli i wyjdzie równocześnie z samym PS5, albo sprzęt trafi na rynek jeszcze w 2020 roku, choć później niż konsola nowej generacji.

d41a5je
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41a5je
Więcej tematów