Trwa ładowanie...
half-life
Jan Domański
23-01-2020 19:56

Half-Life: Alyx VR jest już ukończony, wystarczą szlify. Sesja pytań z Valve na Reddit

AMA (format "zapytaj mnie o co chcesz") jest dość popularny na portalu Reddit. Ostatnio brali w nim udział pracownicy Valve i zdradzili sporo szczegółów na temat zbliżającej się gry w VR, czyli Half-Life: Alyx.

Share
Half-Life: Alyx VR jest już ukończony, wystarczą szlify. Sesja pytań z Valve na RedditŹródło: Youtube.com
d2vlxu7

Okazuje się, że nie powinniśmy oczekiwać przełożenia premiery. Przedstawiciele Valve stwierdzili, że gra jest w zasadzie ukończona i sporo osób z ekipy przeszło ją wielokrotnie. Pozostaje kwestia minimalnych wykończeń w finałowej scenie i pewnych ogólnych szlifów. Nie jest to ogrom pracy, z którym Valve nie uporałoby się do planowanej premiery. W takim razie marcowa wydanie gry nie jest zagrożone.

Jeśli już mowa o etapach, to czy doświadczenia z nich będą bardzo odmienne od tego, co do tej pory było wyznacznikiem Half-Life? Podobno nie. To gra projektowana na potrzeby VR, ale nie jest czymś zdecydowanie innym, niespójnym z dotychczasowym stylem i wizją na cykl Half-Life. Niby spin-off, a jednak z dużymi podwalinami w głównej osi serii. Nie robiono niczego na siłę.

Headcraby niepokojące jak nigdy dotąd w Half-Life

Jeśli lubicie się bać, to Half-Life: Alyx miewa momenty, które przysporzą o mocniejsze bicie serca. To oczywiście nie horror, ale headcraby mogą straszyć. Jeden z deweloperów stwierdził, że już normalne wydanie headcrabów nie jest dla niego komfortowe. W VR jego odczucia potęgują się i nawet zdejmował zestaw VR w scenach, w których występowały wspominane potwory.

Podobno Tristan Reidford z Valve to nie typowym przypadek. Gra nie jest horrorem, widać trafiło na osobę, która faktycznie ma problemy z wyobrażeniami i strachem przed jednym typem przeciwników już nawet w poprzednich klasycznych odsłonach z serii Half-Life.

Co chyba najciekawsze, w najbliższej przyszłości powinniśmy dostać sporo materiałów wideo z samej rozgrywki w Half-Life: Alyx. Będą też filmy, które omawiają grę pod kątem użytej technologii i rozwiązań VR. Cóż, premiera całkiem niedługo, już w marcu (choć Valve nie podało dokładnego dnia), więc machina promocyjna rozkręca się coraz bardziej.

d2vlxu7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vlxu7
d2vlxu7
Więcej tematów