Trwa ładowanie...

Nie tylko "CS', "Fornite" i "League of Legends". "FIFA 19" też podbija świat esportu

"FIFA 19" dawała nadzieję na lepszą pozycję popularnej gry sportowej w świecie esportowej rywalizacji. Sama rozgrywka przeszła gruntowne zmiany, a pozytywny odzew graczy już w fazie wczesnego dostępu do gry zwiastował hit. Czy nowa "FIFA" podbije esportowe areny?

Nie tylko "CS', "Fornite" i "League of Legends". "FIFA 19" też podbija świat esportuŹródło: EA
dmfwz2a

EA Sports wprowadziło wiele zmian, które mogą przyczynić się do uatrakcyjnienia rozgrywki. Nowy system strzałów sprawia, że spotkania są ciekawsze dla widzów, a zdobywane bramki nietuzinkowej urody. Dynamiczna taktyka, która pojawiła się w "FIFA 19", pozwala na zaskoczenie przeciwnika, spersonalizowanie poczynań graczy oraz ograniczenie grania na czas przy korzystnym wyniku podczas dużych turniejów.

Niestety nadal nie mamy trybu obserwatora, na którego wielu z utęsknieniem czeka. Jest to duże utrudnienie w popularyzowaniu "FIFY" na arenach największych imprez esportowych. Pierwszy poważny sprawdzian w rywalizacji esportowej miał miejsce podczas Kwalifikacji Continental Cup od ESL a zwycięzca dostał szansę reprezentowania Polski na Paris Games Week. Miejsce wywalczył sobie Mistrz Polski "FIFA 18", Miłosz "milosz93" Bogdanowski. Który już na starcie nowej "FIFY" prezentuje dobrą formę. Pytanie, czy turniejów takiej rangi będziemy mieć więcej?

O ile zawsze możemy znaleźć lokalne turnieje o Puchar Burmistrza czy Mistrzostwa FIFA danego miasta, znacznie trudniej wyszukać lepiej nagłośnione rozgrywki. W "FIFA 18", poza rywalizacją o tytuł Mistrza Świata (FIWC) oraz przystanków FUT Champions w wielu miastach na świecie, oglądaliśmy rozgrywki tylko na scenach ESWC w Paryżu. A to zdecydowanie za mało! Na ten moment nie ma informacji o nadchodzących dużych wyzwaniach dla graczy.

dmfwz2a

Patrząc na poprzednią część gry, najlepsi zawodnicy w naszym kraju mogli rywalizować w Mistrzostwach Polski oraz rozgrywkach PlayStation League. "FIFA" jako gra jest dodatkiem wielkich imprez i bez trybu obserwatora niestety nie ma szans na poprawę jej pozycji w dziewiętnastce. W Polsce nieliczne organizacje mogą pochwalić się zawodnikami tej dyscypliny. Na tą sytuację wpływ miało wejście zawodowych klubów piłkarskich, które wyłapały najlepszych pod swoje skrzydła. Część znalazła pracę za granicą: Kamil "Riptorek" Soszyński w nowym sezonie gra dla brytyjskiego Method.gg natomiast Damian "damie" Augustyniak jest zawodnikiem AS Roma/Fnatic.

Na realną ocenę esportowej pozycji "FIFA 19" będziemy musieli poczekać jeszcze kilka miesięcy, za nami raptem pierwszy turniej kwalifikacyjny do FUT Champions (PS4), którego również nie ominęły zmiany. Gracze są zadowoleni ze zmian, rozgrywają teraz o 10 spotań mniej, a kwalifikacje do kolejnego turnieju możemy zdobyć poprzez punkty w Division Rivals - nowym trybie, który szerzej opisywaliśmy ostatnio. Kilka miesięcy pozwoli również pokazać, kto dobrze zapoznał się z nową produkcją i kogo możemy zaliczyć do polskiego oraz zagranicznego topu.

Najgłośniejszą zmianą barw klubowych przed premierą było zakontraktowanie w Team North popularnego Agge. Należy mieć nadzieję, że nowa "FIFA" zaoferuje więcej możliwości do rywalizacji na wirtualnych murawach, a co za tym idzie będziemy - oglądać ją częściej na najważniejszych imprezach esportowych.

Autor: Bartek Sękowski
Opracował: Sebastian Nanasik

dmfwz2a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmfwz2a
Więcej tematów