Trwa ładowanie...

"FIFA 19" - najważniejsze informacje o grze

Tuż przed oficjalną premierą "FIFA 19" przyglądamy się nowej odsłonie popularnej gry sportowej od EA Sports. Mówi się, że to pierwsza od dawna, która uwzględnia uwagi i prośby graczy. Czy rzeczywiście tak będzie?

"FIFA 19" - najważniejsze informacje o grzeŹródło: Materiały prasowe
dmfwz2a

Pierwsza dobra informacja, jaką usłyszeliśmy od osób, które miały możliwość pogrania w grę przed premierą, to brak łatki poprawiającej na samym początku rozgrywki. A to oznacza, że w okresie wczesnego dostępu do gry nie zauważono żadnych, rażących błędów. Dzięki temu możemy mieć nadzieję na udany start z "FIFA 19".

Największe zmiany dotknęły rozgrywki. Nowości mogą wielu zaskoczyć. Po ujawnieniu sensacyjnej informacji o dodaniu do gry Ligi Mistrzów, już wiemy, że dostaniemy możliwość konfiguracji własnego meczu Champions League w trybie szybkiego meczu. Pozostałe zasady szybkiego meczu, które dostaniemy do wyboru:

  • Tryb przetrwania: za każdym razem po strzelonej bramce tracimy losowego zawodnika
  • Bez zasad: sędzia nie będzie widział spalonych czy fauli, ani razu nie zostaniemy ukarani kartką
  • Strzały z daleka: każdy gol zdobyty z obrębu pola karnego liczy się normalnie, a gole strzelone spoza szesnastki są liczone podwójnie.
  • Do ustalonej liczby goli: gramy do momentu aż, któryś z graczy nie osiągnie wyznaczonego limitu bramek (np. 1 bramka czt 3 gole). Istnieje możliwość włączenia dogrywki i karnych w przypadku remisu.
  • Główki i woleje: zaliczone zostaną tylko bramki strzelone głową lub z woleja. Liczone będą tżz gole z rzutów wolnych i karnych, żadna inna bramka nie będzie zaliczona
dmfwz2a

Ponadto możemy rozegrać serię meczów BO3 i BO5. Te tryby z pewnością będą wykorzystywane podczas turniejów.

Inną istotną zmianą w rozgrywce jest wprowadzenie czasowego wykończenia. Każde ponowne dotknięcie przycisku strzału w momencie styku nogi piłkarza z piłką będzie skutkowało strzałem dużo silniejszym i celniejszym. Spóźniona reakcja gracza spowoduje fatalny i niecelny strzał. Wprowadzono również nowy system kolizji, który sprawia, że indywidualne pojedynki są bardziej realistyczne. Dzięki temu mamy odczuć różnicę pomiędzy fizycznymi cechami poszczególnych piłkarzy.

Dynamiczna taktyka to nowość, która może całkowicie zmienić ustawienie, wytyczne oraz strategie gry twojego zespołu. Przed spotkaniem gracz może przyporządkować sobie określone ustawienia, polecenia dla zawodników na trybie defensywnym, mocno defensywnym, atakującym oraz w momencie kiedy chce odrobić wynik. Jeśli prowadzę 3:0, mogę przejść na taktykę z 5 obrońców. Jeśli natomiast przegrywam i chce zaatakować, mogę zmienić ustawienie zespołu na 3-5-1-1.

EA
Źródło: EA

Jeśli chodzi o tryby gry, zmian nie mogło zabraknąć w trybie Ultimate Tam, popularne sezony zostały zamienione na Division Rivials. W nowym trybie za każdy mecz gracze będą dostawać określoną liczbę punktów umiejętności co przełoży się na początkową ligę. Rezultat każdego meczu wpłynie na zdobytą liczbę punktów. Po zdobyciu odpowiedniej ilości można uzyskać awans do wyższej ligi. W Division Rivals każdy tydzień jest całkowicie nowym turniejem, za który na koniec są przyznawane nagrody.

dmfwz2a

Wynik osiągnięty w danym tygodniu decyduje o randze w ramach aktualnej ligi. A im wyższa ranga tym lepsze nagrody do wyboru po zakończeniu rozgrywek. W ramach przebudowanego systemu kwalifikacji do Mistrzostw FUT rywalizując w Division Rivals gracze otrzymują specjalne punkty kwalifikujące do ligi weekendowej. Teraz to gracz decyduje, czy wymienia punkty na kwalifikacje, czy zostawia je np. na następny tydzień. Sama liga weekendowa przeszła chwaloną przez wszystkich graczy zmianę w "FIFA 19". Teraz do rozegrania będzie tylko 30 meczy a nie tak jak w poprzedniej części 40 na wszystkich platformach.

EA
Źródło: EA

Zmiany dotkną również tryb kariery, W "FIFA 19" pojawią się nowe przerywniki filmowe ukazujące losowanie par Ligi Mistrzów, Ligi Europy czy animacje odbierania najważniejszych w sezonie nagród indywidualnych. Rozbudowane zostały również konferencje prasowe twoje odpowiedzi będą wpływały na wydarzenia w trakcie sezonu.

Od 13 września gracze mogą sprawdzać grę w wersji demo, premiera pełnej wersji gry planowana jest na 28 września. FIFA 19 to tytuł, który zdecydowanie trzeba sprawdzić liczba zmian wprowadzonych na wirtualne boiska dawno nie była tak duża. Czy nowa odsłona okaże się hitem?

Autorzy: Bartek Sękowski, oprac. Sebastian Nanasik

dmfwz2a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmfwz2a
Więcej tematów