Trwa ładowanie...
biznes
+1

Najdroższe cztery litery świata. 500 mln zł w cztery godziny

*beep*, te sześć znaków w jednym twicie wystarczyło studiu CD Projekt, by jego akcje osiągnęły cenę 100 zł. W ten sposób producent "Wiedźmina" dał sygnał, że prace nad kolejnym tytułem trwają pełną parą.

Share
Najdroższe cztery litery świata. 500 mln zł w cztery godziny
Źródło: Zrzut ekranu/materiały prasowe
d2io3gg

Po jesieni pełnej skandali, których główną osią były złe warunki pracy w studiu, ceny akcji CD Projektu spadły w dość znaczący sposób.

Do 10 stycznia kosztowały 98,15 zł na ostatnim notowaniu giełdy. Jednak rano 11 stycznia ceny przebiły próg 99 złotych. O godzinie 15.13 jedna akcja kosztowała już 104 zł. Wcześniej ceny akcji przekroczyły próg 106 zł.

Zrzut ekranu
Źródło: Zrzut ekranu

Wzrosty wiążą się oczywiście z opublikowaniem pierwszego od czterech lat tweeta na oficjalnym profilu gry Cyberpunk 2077, która jest kolejnym projektem polskiego dewelopera. Był to również pierwszy post od czterech lat i cóż, wywołał spore zamieszanie w internecie.

Layer 1

Analityk Money.pl

Jacek Frączyk

To jednak dopiero początek. CD Projekt poczyniło dopiero pierwszy krok w promocji swojego nowego tytułu. Kolejne materiały pojawią się na pewno – a im bardziej szczegółowe, tym większe zamieszanie mogą wywołać.

d2io3gg

Podziel się opinią

Share
d2io3gg
d2io3gg
Więcej tematów