Trwa ładowanie...
d43ginq

Mount & Blade II: Bannerlord - w końcu wiemy kiedy premiera… Ale tylko fazy wczesnego dostępu

Prace nad Mount & Blade II: Bannerlord przedłużają się niemiłosiernie. To trochę jakby był kuzynem Duke Nukem Forever naszych czasów. W końcu gra była ogłoszona jeszcze w 2012 roku. Ale stało się, w końcu zagramy. Niestety tylko we wczesnym dostępie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mount & Blade II: Bannerlord w końcu zawita na komputery. Szkoda, że na razie tylko we wczesnym dostępie
Mount & Blade II: Bannerlord w końcu zawita na komputery. Szkoda, że na razie tylko we wczesnym dostępie (Steam)
d43ginq

Twórcy ogłosili tylko datę premiery otwartej bety zmierzającej na Steam i Epic Games Store. Oczywiście wczesny dostęp nie oznacza braku grywalności, a jedynie niedokończenie niektórych aspektów produkcji jak np. mniej trybów lub niepełna zawartość kampanii. Choć w tym wypadku doznania graczy są niewiadomą. Twórcy nie podzielili się, jakie aspekty produkcji będą zawarte w wersji z wczesnego dostępu.

Mount & Blade II: Bannerlord można będzie nabyć za 49,99 dolarów lub euro. Zarówno na Steam jak i w Epic Games Store obowiązuje rozliczanie w złotówkach, więc możemy co najwyżej przeliczyć ceny po kursie - około 200-215 złotych. Poza dwoma wspominanymi miejscami, dystrybucja Mount & Blade II: Bannerlord ruszy też na stronie wydawcy TaleWorlds. A to wszystko już 31 marca.

d43ginq

Ciekawe, kiedy premiera pełnej edycji

Średniowieczne (choć rozgrywające się w fikcyjnym uniwersum) strategiczne RPG zagości na komputerach już 31 marca tego roku. Oczywiście we wczesnym dostępie, bo zapewne do regularnej premiery jeszcze jest daleka droga. Jedne tytuły przebywają kilka miesięcy we wczesnym dostępie, inne lata lub wręcz nigdy z niego nie wychodzą. Przy Mount & Blade II chyba nikt nie ma złudzeń, że premiera finalnej wersji będzie planowana na chwilę po wczesnym dostępie.

Przeglądając dotychczasowe materiały twórców widać, że gra doczekała się wielu unowocześnień względem jedynki czy Warbanda, ale to wciąż stary dobry Mount & Blade, rozgrywka nie została wywrócona do góry nogami. To ładniejsza i bardziej rozbudowana produkcja niż jedynka, ale wciąż słowo "toporna" dobrze oddaje Mount & Balde, nawet Bannerlord. Nie mniej nie przeszkodziło to jedynce w ogromnej popularności i pozyskaniu oddanej społeczności, więc nie oznacza zawodu.

d43ginq

Podziel się opinią

Share

d43ginq

d43ginq