Trwa ładowanie...

Mortal Kombat. Dźwięk rozrywanej klatki piersiowej to… pękająca papryka

Mortal Kombat słynie z wymyślnych sposobów na wykończenie przeciwnika. Postacie specjalizują się w wyrywaniu narządów i łamaniu kości. W studiu nikt nie rozpruwa ludzi, by nagrywać efekty dźwiękowe do gry… są na to lepsze sposoby.

Mortal Kombat. Dźwięk rozrywanej klatki piersiowej to… pękająca paprykaŹródło: flickr.com, fot: BagoGames/CC BY 2.0
d44ah1p
d44ah1p

W najnowszym Mortal Kombat 11 autorzy znów przesunęli granicę. Gra pełna jest zbliżeń na przerysowane, drastyczne sceny, jak wyciskanie gałek ocznych czy wybijanie mózgu z czaszki przez twarz. Nie jest to gra dla osób o słabym żołądku.

Scenom towarzyszą jeszcze bardziej obrzydliwe, organiczne dźwięki, momentami przyprawiające o mdłości. Oczywiscie nie zostały nagrane na prawdziwym ringu. Odgłosy pękającej czaszki albo rozrywanej ręcznie klatki piersiowej powstały w studniu Nether Realms w Chicago zupełnie bezkrwawo.

Papryka, orzechy i banan

Twórcy gier z serii Mortal Kombat pokazali kulisy swojej pracy redakcji Vice. Dźwiękowcy pokazali kilka zaskakujących sztuczek z papryką, bananem i orzechami.

To zaskakujące, że praca dźwiękowca przy tak brutalnej grze przypomina robienie sałatki owocowej.

d44ah1p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44ah1p
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj