Trwa ładowanie...

Moonlighter z nowym DLC. Wspólnie z This War of Mine gra będzie dostępna za darmo w Epic Games Store.

Moonlighter to wydane przez 11 bit studios niezależne pixelartowe RPG w starym stylu. Doczekało się pierwszego DLC i pewnych darmowych aktualizacji. Podstawowa gra będzie też od jutra dostępna w Epic Games Store za darmo wspólnie z głośnym This War of Mine.

Moonlighter z nowym DLC. Wspólnie z This War of Mine gra będzie dostępna za darmo w Epic Games Store.Źródło: flickr.com
d1usr1i

Jak na projekt niezależnego studia, Moonlighter okazał się sukcesem, przyciągnął do siebie ponad milion graczy. Hiszpanie z Digital Sun Games stworzyli rouglike RPG przypominające trochę np. starą Zeldę. Gra dostępna jest już nie tylko na PC, ale i PS4, Xboxie One czy Switchu. Przemierzamy w niej w nocy zróżnicowane biomy lochów pod naszym miasteczkiem. Za dnia prowadzimy sklep, do którego przynosimy łupy z naszych wypraw, a także zrobimy się w coraz lepszy oręż czy kupujemy mikstury.

Hity z portfolio 11 bit studios za darmo w promocji

Drugą wspólnie dodaną do promocji grą jest This War of Mine, za którą już w pełni odpowiada 11 bit studios. Tytuł opowiada o realiach współczesnej wojny widzianej oczami cywilów. To ciężka produkcja, gdzie każdy wybór jest z jakiegoś powodu zły. Jeśli kierujemy się altruizmem, to najpewniej szybko nasza grupka ocalałych w wojennej zawierusze będzie cierpiała niedolę. Z drugiej strony zbyt mało skrupułów może zaowocować mocną depresją członków naszej grupy, a nawet ich samobójstwem.

2039329

d1usr1i

Oba tytuły będą dostępne do darmowego podpięcia do swojego konta Epic Games Store już 25 lipca. Akcja potrwa przez tydzień. Następnie gry będzie już można nabyć tylko w regularnej cenie. Oczywiście później dostaniemy kolejną pulę bezpłatnych tytułów na platformie twórców Fortnite. Ciekawe, czy w przyszłości również pojawią się jakieś polskie propozycje. Jeśli chodzi o samo 11 bit studios, może to być chociażby któraś z części serii Anomaly.

Nowe lochy, przeciwnicy i historia w DLC do Moonlighter

Kolejną atrakcją związaną z grami 11 bit studios, a raczej samym Moonlighterem, jest premiera DLC. Wcześniej tytuł dostawał już nowości w ramach zwykłych aktualizacji (np. nowych przeciwników czy mechanizm towarzyszy), ale to pierwsze tak duże uzupełnienie gry. W jego skład wejdzie przede wszystkim całkiem nowy loch, do którego będzie można wejść przechodząc przez tajemniczy portal. Dostęp do niego wymaga jednak ukończenia podstawowej gry.

Jednak mamy też szanse na pojawienie się go jako tzw. Corrupted Dungeon w standardowych lochach, więc i wcześniejsze zaznajomienie się z nowym biomem. Naturalnie nie zabraknie też nowych broni i zbroi, pierścieni, przeciwników i minibossów, czy ulepszeń sklepu. Jest nawet całkiem świeża kolejna kategoria zbrojenia. Wystąpią też dodatkowe wątki fabularne.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Dodatki nawet dla posiadaczy samej podstawki

Wszyscy mający podstawową wersję mogą otrzymać odrobinę elementów w ramach aktualizacji, bez konieczności kupowania DLC. To tego grona można zaliczyć nowych złodziei planujących wykradnięcie towarów w naszym sklepie, kolejny typ niezdecydowanych klientów czy kłopotliwego ptaka terroryzującego ludzi odwiedzających sklep gracza.

Na promocję obowiązującą w Epic Games Store z This War of Mine i Moonlighterem trzeba czekać do jutra, ale teraz otworem stoi DLC Between Dimensions do Moonlightera. Cena dodatku wynosi niewygórowane 24,99 zł na Steam i GOG. Nie znamy jeszcze wyceny na Epic Games Store i DLC nie jest jeszcze tam dostępne do zakupu, ale ma już swoją kartę. Cena w Epic Games Store powinna być taka sama jak na pozostałych platformach dystrybucji gier.

d1usr1i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1usr1i
Więcej tematów