Trwa ładowanie...
d3p0vmt

Lokacje z Half-Life: Alyx VR dostępne publicznie. Przejdź się po City 17 i laboratorium Russela

Valve wypuściło coś znacznie lepszego niż kolejny trailer nadchodzącej pobocznej odsłony Half-Life. Sami możemy wejść na chwilę do świata Gordona Freemana, czy w tym wypadu bardziej jego towarzyszki Alyx. O ile mamy zestaw VR.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lokacja domowa SteamVR jako jedna z miejscówek z Half-Life: Alyx. Niestety tylko dla wybranych
Lokacja domowa SteamVR jako jedna z miejscówek z Half-Life: Alyx. Niestety tylko dla wybranych (Valve @ Twitter)
d3p0vmt

Mając np. HTC Vive Cosmos czy Valve Index możemy włączyć środowisko pokoju Steam VR Home. To nasze menu wirtualnej rzeczywistości na Steam. Valve dawno temu wprowadziło możliwość podmiany wystroju naszego pokoju. Poza domyślnym możemy np. pobrać i włączyć domek pośrodku oceanu czy bazę antarktyczną.

Od teraz wchodzi w grę również przejście się po ulicy i budynku z City 17 lub laboratorium Russela. Lokacje te będą dostępne w nadchodzącym Half-Life: Alyx. To dość podstawowe przeniesienie map, więc nie ma tak dużo elementów interaktywnych. W finalnej grze otoczenie będzie dużo bardziej dopracowane.

Wystarczy wejść na strony odpowiednich trzech assetów w warsztacie (1, 2, 3) i dodać je do swojej kolekcji, powinny automatycznie zainstalować się po włączeniu Steam. Później w wyborze wystroju pokoju odpalić odpowiednią pozycję. Jest jeszcze pewien haczyk.

d3p0vmt

Nowe pokoje jednak nie dla każdego posiadacza VR

Co prawda nie mam gogli VR do komputera, ale smartfon z mobilnym headsetem i aplikacja, która pozwala podpiąć go i udawać HTC Vive powinna załatwić sprawę. Przekonałem się, że tak nie jest. Problem pojawia się też u innych użytkowników zestawów VR, ale to nie błąd technicznyc. Bawić się w otoczeniu lokacji z Half-Life: Alyx możemy tylko posiadając gogle Valve Index, albo jeśli wejdziemy do wieloosobowego pokoju, którego założyciel ma Valve Index.

Jeśli ktoś ze znajomych ma wspominane gogle twórców platformy Steam, a najlepiej my sami - to nie ma problemu. Właściciele innych zestawów wirtualnej rzeczywistości muszą obejść się smakiem, albo poszukać osób chcących podzielić się doświadczeniem wśród publicznych pokoi wieloosobowych, ale mi osobiście nie udało się do żadnego podłączyć.

d3p0vmt

Podziel się opinią

Share
d3p0vmt
d3p0vmt
Więcej tematów