Trwa ładowanie...
d1p32yj

Koronawirus może opóźnić Path of Exile 2. Terminowe rozpoczęcie bety pod znakiem zapytania

Kolejne żniwo koronawirusa z Wuhan w growym świecie. Do tej pory słyszeliśmy głównie o odwołaniu bądź przesunięciu zawodów e-sportowych i niewybieraniu się danych studiów na targi branżowe. Beta Path of Exile 2 też może oberwać z powodu epidemii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Betatesty Path of Exile 2 mogą być opóźnione przez koronawirusa
Betatesty Path of Exile 2 mogą być opóźnione przez koronawirusa (Youtube.com, Fot: Grinding Gear Games)
d1p32yj

Początkowo prace nad grą Path of Exile 2 miały iść w takim tempie, że jeszcze pod koniec obecnego roku twórcy planowali wystartować z dostępną dla zainteresowanych fanów betą. Co ma wspólnego internetowe przedsięwzięcie z wirusem? Może się zdawać, że niewiele, ale szczegóły w wywiadzie dla PCGamesN wyjaśnił Chris Wilson, który jest współzałożycielem Grinding Gear Games.

Jak możemy przeczytać w artykule "Zlecamy pracę około 30 pełnoetatowym twórcom z różnych agencji outsourcingowych z Chin, ponieważ pozwala nam to dynamicznie zmieniać przepływ koniecznych do wykonania materiałów, w zależności od aktualnego stopnia naszych potrzeb. Po Chińskim Nowym Roku twórcy zostali poproszeni, aby ze względów bezpieczeństwa związanych z koronawirusem nie wracali do biur."

d1p32yj

Outsourcing w Azji nie jest obecnie najszczęśliwszym pomysłem

Bardzo wiele studiów trudniących się grami wideo zleca pomniejsze prace zespołom bądź pojedynczym twórcom z zewnątrz, twórcy Path of Exile nie są wyjątkiem. Outsourcing był wykorzystywany nawet przy okazji tworzenia pierwszego Wiedźmina. To pozwala na większą elastyczność i szybkie znalezienie dodatkowych rąk do pracy w przypadku mniejszych bieżących zadań.

Jak dodaje Chris Wilson "Spowodowało to kilkutygodniowe opóźnienie i chociaż zrewidowaliśmy różne kwestie, aby nie wpłynęło to na naszą najnowszą zawartość do gry - Delirium, nieco popsuło nasze plany w temacie Path of Exile 2. Ponieważ jest to projekt długoterminowy o założeniu "wypuścimy go, gdy będzie gotowy", nie jest to dla nas jeszcze poważny problem, ale musimy pilnować harmonogramu."

d1p32yj

Podziel się opinią

Share

d1p32yj

d1p32yj