Trwa ładowanie...

Koch Media na Gamescom. Metro Exodus, Iron Harvest, Wasteland 3 i Vampire The Masquerade 2

Jednym z dużych wydawców, którzy pojawili się na Gamescom jest niemiecki Koch Media. Wdarł się nawet polski wątek, bo Iron Harvest rozgrywa się w Europie Środkowej lat ’30 XX wieku, a sporym zainteresowaniem cieszy się też dodatek do Metro: Exodus.

Share
Koch Media na Gamescom. Metro Exodus, Iron Harvest, Wasteland 3 i Vampire The Masquerade 2Źródło: Materiały prasowe
d3rwokm

Targi Gamescom są jednymi z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu rynku gier wideo, więc i nie mogło zabraknąć Koch Media oraz jego partnerów. Tym przyjemniej było pokazać się temu wydawcy, bo sam Koch Media jest niemiecką firmą (z siedzibą w Planegg - południowe Niemcy), a Gamescom ma miejsce Kolonii (zachodnie Niemcy).

Metro Exodus - The Two Colonels

Jedna z pierwszych gier, które korzystały z technologii śledzenia promieni i mocno wyczekiwana kolejna odsłona cyklu Metro. Tytuł oparty o książki rosyjskiego pisarza Dmitrija Głuchowskiego. Brudny świat po nuklearnej apokalipsie jest podzielony, posępny i pełen zagrożeń. Po kilku miesiącach od premiery, Metro Exodus doczekało się dodatku fabularnego.

The Two Colonels rozgrywa się w tunelach pod Nowosybirskiem. Wcielimy się w pułkownika Chlebnikowa, który jest ojcem Kiryła (postać znana z głównej opowieści w Metro: Exodus). Stara się dostać do swojego syna, ale naturalnie nie może pójść tak gładko, w końcu dostajemy całą rozbudowaną przygodę. Podstawowa kampania gry miała sporo otwartych przestrzeni i przebywania na powierzchni, w The Two Colonels pierwszą rolę grają podziemia, więc klimat poprzednich części jest mocniej widoczny.

d3rwokm

Iron Harvest

Czy kojarzycie prace Jakuba Różalskiego? To artysta, który stworzył uniwersum 1920+, w którym widzimy alternatywny świat lat ’20 i ’30 w XX wieku. Łączy się w nim technologia bliska czasom zaraz po I wojnie światowej i steampunkowe wielkie mechy. Właśnie w tym nietypowym uniwersum (i to w Europie Środkowej) toczy się akcja Iron Harvest.

Podczas Gamescom dowiedzieliśmy się, że ta strategiczna gra autorstwa studia KING Art Games (i Deep Silver) będzie miała swoją premierę 1 września 2020 roku (1.9.20 - nawiązanie do nazwy uniwersum), a więc do tego czasu został w zasadzie rok i niecałe dwa tygodnie. W alternatywą wersję dowódcy żołnierzy Polski, Prus i Rosji wcielimy się na PC, PS4 i Xbox One. Przy okazji pochwalono się nowym materiałem wideo z Iron Harvest.

Wasteland 3

To nowa odsłona RPG od Briana Fargo i jego studia inXile Entertainment. Już teraz gra otrzymała tytuł najlepszej produkcji RPG na Gamescom 2019. Pustkowia przemierzymy w jeszcze bliżej nieokreślonym czasie przyszłego roku, dokładna data premiery nie została jeszcze ujawniona. A to wszystko na PC, PS4 i Xbox One. Mechanika gry jest w dużej mierze klasyczna z turową walką.

Targi Gamescom to okazja, aby twórcy pochwalili się nowym trailerem swojej produkcji. W materiale wideo Wasteland 3 widzimy Strażników Pustkowi, którzy jak opisuje samo Koch Media „przybywają na wezwanie Patriarchy ogarniętego wieczną zimą stanu Kolorado. Arizona - rodzimy stan Strażników potrzebuje ogromnego wsparcia. Nie mając innego wyjścia, bohaterowie wyruszają w drogę bez względu na niebezpieczeństwa, mając jednoczesnie nadzieję, że Patriarcha spełni swoją obietnicę udzielenia pomocy.”

d3rwokm

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

Gra fabularna z wampirami w roli głównej. Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 wyjdzie w przyszłym roku. Akcja produkcji RPG toczy się ponownie w uniwersum Świata Mroku znanym chociażby z produkcji z 2004 roku. W tym świecie mimo wampirów i nadprzyrodzonym mocy nie mamy do czynienia z fantastyczną wersją średniowiecza, a czasami współczesnymi.

Świat Vampire: The Masquerade będzie jeszcze ciekawszy wizualnie za sprawą wykorzystania śledzenia promieni (ray tracing) na kartach z rodziny Nvidia GeForce RTX. Gra świateł i cieni z ray tracingiem świetnie wpisuje się w wizję mrocznego Seattle, które jest miejscem akcji Bloodlines 2. Koch Media i Hardsuit Labs wraz z Nvidią przedstawili nowe screeny i wideo, gdzie widać efekty świetlne w oparciu o RTX.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3rwokm

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rwokm
d3rwokm
Więcej tematów