Trwa ładowanie...

Kapsuła jak w Death Stranding. Tak chce chronić dziecko przed koronawirusem

Szanghajski cosplayer i twórca rekwizytów The_Bai_Ying opublikował nagranie, na którym pokazuje swój pomysł na ochrony dziecka przed koronawirusem. NA pierwszy rzut oka widać, że artysta czerpał sporo inspiracji z najnowszej gry Hideo Kojimy.

Kapsuła jak w Death Stranding. Tak chce chronić dziecko przed koronawirusemŹródło: Kotaku
d4jo1jk

TheBaiYing opublikował wideo, na którym chowa swoje dziecko do specjalnie przygotowanej kapsuły, dzięki której maluch może uniknąć zarówno zakażenia koronawirusem, jak i konsekwencji oddychania zanieczyszczonym szanghajskim powietrzem.

Kotaku
Źródło: Kotaku

Sama kapsuła została inspirowana tą, z którą podróżuje główny bohater "Death Stranding". Powstała ona ze zwykłego plecaka, do którego zamontowano specjalną szybę, filtr powietrza oraz niewielki ekran monitorujący stan powietrza wewnątrz kapsuły. Na wideo możemy zobaczyć również jak internauta włącza filtr powietrza, który został podłączony do kapsuły.

Kotaku
Źródło: Kotaku

Do oznaczenia swojego wideo na TikToku TheBaiYing użył zarówno tagów #coronavirus, jak i #DeathStranding, więc jego motywacja i wpływ wydają się oczywiste. Fani mogą również zauważyć że na kostiumie internauty widnieje również logotyp Umbrella Inc, czyli fikcyjnej organizacji z serii Resident Evil.

Mimo zapewnień cosplayera, raczej ciężko uwierzyć, by chodził w tym zestawie po ulicy. Nie ma również nagrań, które pokazywałyby go na zewnątrz z dzieckiem zamkniętym w kapsule. Możemy więc raczej przyjąć, że jest to strój zrobiony na potrzeby nagrania filmiku i nie zalecamy wypróbowywania tej metody z udziałem własnych dzieci.

Zobacz też: Koronawirus. Jak się przed nim uchronić? Nie wystarczy mycie rąk

d4jo1jk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jo1jk
Więcej tematów