Trwa ładowanie...
d3pm5wl

Jan Kobuszewski nie żyje. Gracze znali go z kultowych Baldur’s Gate i Baldur’s Gate II: Tron Bhaala

Zmarł Jan Kobuszewski, aktor teatralny i filmowy oraz artysta kabaretowy. Gracze mogą pamętać go z kultowej serii "Wrota Baldura", gdzie użyczył swojego głosu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jan Kobuszewski zmarł w wieku 85 lat
Jan Kobuszewski zmarł w wieku 85 lat (East News)
d3pm5wl

Gracze mogą pamiętać Jana Kobuszewskiego z roli narratora zdarzeń we śnie we "Wrotach Baldura" (1999 rok) oraz Jana Jansena z "Baldur’s Gate II: Tron Bhaala" (2001 rok). Możecie przypomnieć sobie jego wystąpienie, dzięki poniższemu materiałowi wideo:

Jak Kobuszewski - sylwetka

Jan Kobuszewski urodził się 19 kwietnia 1934 roku w Warszawie. Zmarł dzisiaj, 28 września 2019 roku. W swojej karierze wystąpił w ok. 2 tysiącach programów telewizyjnych, był aktorem warszawskich teatrów Młodej Warszawy, Klasycznego Polskiego, Wielkiego, Nowego w Łodzi i Teatru Kwadrat w Warszawie.

d3pm5wl

Związany był również z ZAKR i kabaretem Dudek i Olgi Lipińskiej. Z Janem Kociniakiem był współgospodarzem pierwszego cyklu satyrycznego - Wielokropek. Grał również w serialach i podkładał głos, m.in. w grach wideo.

Za swoje zasługi dla kultury polskiej otrzymał liczne wyróżnienia i odznaczenia w tym : Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski, Odznaka Zasłużony Działacz Kultury, Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" czy Złoty Ekran.

d3pm5wl

Podziel się opinią

Share

d3pm5wl

d3pm5wl