Trwa ładowanie...

Jakie gry dla dzieci na tablet wybrać? 5 darmowych aplikacji, które polecamy

Pierwsze gry dla dzieci na smartfony powinny przede wszystkim uczyć i bawić. Taki sposób rozrywki możemy zaproponować naszemu malcowi np. na czas dłuższej podróży samochodem. Jakie gry dla dzieci na tablet warto zainstalować?

Jakie gry dla dzieci na tablet wybrać? 5 darmowych aplikacji, które polecamyŹródło: Pexels
d41v1c3
d41v1c3

Nie każdy rodzic pozwala na korzystanie ze smartfonów dziecku od najmłodszych lat. Jednak nawet tego typu rozrywka podawana w rozsądnych ilościach, może mieć pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Warto wybierać aplikacje, które pomogą dziecku w nauce: liter, cyfr, kształtów, kolorów, nazw zwierząt czy w rozwijaniu zdolności motorycznych. Jakie gry dla dzieci na tablet polecamy? Oto 5 naszych faworytów.

Kids Brain Buddy

Gra jest bezpłatna i dedykowana dzieciom powyżej 2 roku życia. Składa się z czterech części:

  • Dopasowywanie: należy dopasować obrazek kolejno do jednego z dziewięciu innych
  • Układanie: dobieramy obrazek do jego cienia
  • Ćwiczenie pamięci: memory, czyli odnajdywanie par takich samych kart
  • Różnice: wyszukiwanie obrazka różniącego się od pozostałych

Dodatkowo każda część z czasem staje się trudniejsza, dzięki czemu zainteresuje nawet starsze dzieci. Kids Brain Buddy rozwija pamięć oraz spostrzegawczość u każdego malucha, dlatego wielu rodziców ją rekomenduje.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Play & Learn/Baby Puzzles & Game

Gra uczy rozpoznawania kształtów, kolorów oraz segregowanie przedmiotów według ich rozmiaru. Świetnie sprawdzi się jako pierwsza gra dla naszej pociechy. W podstawowej bezpłatnej wersji posiada tylko cztery etapy. Jednak w zupełności pozwolą one zdecydować nam, czy chcemy wykupić całą grę za 13,99 zł.

d41v1c3

Sago Mini Friends

W Sago Mini Friends gracz wciela się w zwierzątko, będące jednym z kilku bohaterów. Może odwiedzać swoich przyjaciół, wspólnie wykonywać zadania, razem się bawić oraz pomagać sobie nawzajem. Gra uczy dziecko empatii, koleżeństwa i zasad współpracy, które może wykorzystać w życiu codziennym wśród rówieśników.

Piano Kids

To gra dla każdego miłośnika muzyki. Nasza pociecha może w niej grać na różnych instrumentach, poznawać ich dźwięki, a także samodzielnie uczyć się grać popularne piosenki, dzięki trybowi nauki. Jest to zdecydowanie dobry wybór, pozwalający dziecku ćwiczyć pamięć, kreatywność oraz doskonalić zdolności muzyczne.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

World Rescue

World Rescue jest to gra wspierana przez UNESCO MGIEP dla starszych dzieci (powyżej 8 roku życia), które znają język angielski. Zadaniem gracza jest zmiana świata na lepsze oraz pomoc piątce bohaterów w rozwiązaniu globalnych problemów.

d41v1c3

Aplikacja porusza dojrzałą tematykę i pokazuje zjawiska, dziejące się na całym świecie takie jak susza, zaniedbanie, choroby, wysiedlenie i przesiedlenie. Akcja rozgrywa się w Kenii, Brazylii, Indiach, Norwegii i Chinach, dzięki czemu dziecko uczy się, jak może przyczynić się do opieki nad planetą Ziemią.

A jakie gry dla dzieci na tablet Wy polecacie? Znacie powyższe propozycje? Każda z nich z pewnością nauczy nasze pociechy wielu wartościowych zasad i umiejętności, które będą mogły wykorzystać na co dzień.

d41v1c3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41v1c3
Więcej tematów