Trwa ładowanie...
d4600d5

Jakie gry dla dzieci na tablet wybrać? 5 darmowych aplikacji, które polecamy

Pierwsze gry dla dzieci na smartfony powinny przede wszystkim uczyć i bawić. Taki sposób rozrywki możemy zaproponować naszemu malcowi np. na czas dłuższej podróży samochodem. Jakie gry dla dzieci na tablet warto zainstalować?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jaką grę dla dziecka wybrać? Wybieramy najciekawsze
Jaką grę dla dziecka wybrać? Wybieramy najciekawsze (Pexels)
d4600d5

Nie każdy rodzic pozwala na korzystanie ze smartfonów dziecku od najmłodszych lat. Jednak nawet tego typu rozrywka podawana w rozsądnych ilościach, może mieć pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Warto wybierać aplikacje, które pomogą dziecku w nauce: liter, cyfr, kształtów, kolorów, nazw zwierząt czy w rozwijaniu zdolności motorycznych. Jakie gry dla dzieci na tablet polecamy? Oto 5 naszych faworytów.

Kids Brain Buddy

Gra jest bezpłatna i dedykowana dzieciom powyżej 2 roku życia. Składa się z czterech części:

  • Dopasowywanie: należy dopasować obrazek kolejno do jednego z dziewięciu innych
  • Układanie: dobieramy obrazek do jego cienia
  • Ćwiczenie pamięci: memory, czyli odnajdywanie par takich samych kart
  • Różnice: wyszukiwanie obrazka różniącego się od pozostałych
d4600d5

Dodatkowo każda część z czasem staje się trudniejsza, dzięki czemu zainteresuje nawet starsze dzieci. Kids Brain Buddy rozwija pamięć oraz spostrzegawczość u każdego malucha, dlatego wielu rodziców ją rekomenduje.

Materiały prasowe

Play & Learn/Baby Puzzles & Game

Gra uczy rozpoznawania kształtów, kolorów oraz segregowanie przedmiotów według ich rozmiaru. Świetnie sprawdzi się jako pierwsza gra dla naszej pociechy. W podstawowej bezpłatnej wersji posiada tylko cztery etapy. Jednak w zupełności pozwolą one zdecydować nam, czy chcemy wykupić całą grę za 13,99 zł.

d4600d5

Sago Mini Friends

W Sago Mini Friends gracz wciela się w zwierzątko, będące jednym z kilku bohaterów. Może odwiedzać swoich przyjaciół, wspólnie wykonywać zadania, razem się bawić oraz pomagać sobie nawzajem. Gra uczy dziecko empatii, koleżeństwa i zasad współpracy, które może wykorzystać w życiu codziennym wśród rówieśników.

Piano Kids

To gra dla każdego miłośnika muzyki. Nasza pociecha może w niej grać na różnych instrumentach, poznawać ich dźwięki, a także samodzielnie uczyć się grać popularne piosenki, dzięki trybowi nauki. Jest to zdecydowanie dobry wybór, pozwalający dziecku ćwiczyć pamięć, kreatywność oraz doskonalić zdolności muzyczne.

Materiały prasowe

World Rescue

World Rescue jest to gra wspierana przez UNESCO MGIEP dla starszych dzieci (powyżej 8 roku życia), które znają język angielski. Zadaniem gracza jest zmiana świata na lepsze oraz pomoc piątce bohaterów w rozwiązaniu globalnych problemów.

d4600d5

Aplikacja porusza dojrzałą tematykę i pokazuje zjawiska, dziejące się na całym świecie takie jak susza, zaniedbanie, choroby, wysiedlenie i przesiedlenie. Akcja rozgrywa się w Kenii, Brazylii, Indiach, Norwegii i Chinach, dzięki czemu dziecko uczy się, jak może przyczynić się do opieki nad planetą Ziemią.

A jakie gry dla dzieci na tablet Wy polecacie? Znacie powyższe propozycje? Każda z nich z pewnością nauczy nasze pociechy wielu wartościowych zasad i umiejętności, które będą mogły wykorzystać na co dzień.

Zobacz więcej rankingów gier dla starszych i młodszych przygotowanych przez naszą redakcję:

d4600d5

Podziel się opinią

Share

d4600d5

d4600d5