Trwa ładowanie...
d1p32yj

IEM 2020 w Katowicach bez udziału publiczności. Fani protestują, próbując dostać się na turniej

Fani nie chcą pogodzić się z decyzją wojewody śląskiego o zakazie udziału publiczności w tegorocznym turnieju Intel Extreme Masters. Od rana trwa "Szturm na Spodek", którym protestujący chcą pokazać, że nie boją się potencjalnego zagrożenia ze strony koronawirusa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oburzeni fani przeprowadzają "Szturm na Spodek"
Oburzeni fani przeprowadzają "Szturm na Spodek" (WP.PL, Fot: Bolesław Breczko)
d1p32yj

Epidemia koronawirusa rozprzestrzenia się w oszałamiającym tempie, a suma zarażonych na całym świecie przekroczyła 82 tys. Warto jednak przypomnieć, że mimo ryzyka wystąpienia zagrożenia - w Polsce nie został potwierdzony żaden taki przypadek. Niemniej w związku potencjalnym ryzykiem wojewoda śląski zdecydował się odmówić publiczności udziału w rozgrywkach IEM 2020.

Już parę dni temu załoga Intela zrezygnowała z osobistego uczestnictwa na IEM 2020, czyli imprezy, której patronuje. Nie było wiadomo, czy impreza w ogóle się odbędzie, jednak ostatecznie organizatorzy potwierdzili, że impreza odbędzie się normalnie...tyle, że bez publiczności.

d1p32yj

Z tą decyzją nie zgadzają się fani, którzy zdążyli już przyjechać na imprezę. Szacuje się, że może to być nawet ponad 170 tys. osób i trudno im się dziwić, że nie chcą rezygnować z udziału w imprezie. Już wczoraj, niedługo po ogłoszeniu decyzji wojewody śląskiego, powstało na Facebooku wydarzenie "Szturm na Spodek". Udział w nim zadeklarowało kilka tysięcy osób.

Dzisiaj od rana, pod bramami Spodka zaczęły się pojawiać pierwsze osoby, które protestem chcą wyrazić swoje niezadowolenie.

- Decyzja zapadła około dwunastu godzin przed rozpoczęciem wydarzenia, kiedy potencjalne osoby zarażone koronawirusem przyjechały już do Katowic, dlatego nie ma ona sensu - komentuje Tomasz Nowak, uczestnik protestu w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim.

Należy pamiętać, że brak publiczności nie oznacza odwołania imprezy. IEM 2020 trwa w dniach 28 lutego do 1 marca i wszystkie turnieje odbędą się zgodnie z planem. Jak zawsze będzie można w sieci obejrzeć transmisję w meczy. Warto przy tym wspomnieć, że władze nie planują dodatkowych działań ochronnych w stosunku do osób z zagranicy, które przyjechały na turniej Intel Extreme Masters.

d1p32yj

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d1p32yj

Podziel się opinią

Share

d1p32yj

d1p32yj