Trwa ładowanie...

IEM 2020 pod znakiem koronawirusa. Będzie pomiar temperatury każdego widza

Na imprezę IEM do Katowic co roku wybiera się ponad 150 tys. osób. Organizatorzy zdają sobie sprawę z zagrożenia, jakim jest koronawirus. By nie dopuścić do rozprzestrzeniania się choroby, każdy z uczestników imprezy IEM 2020 będzie poddany pomiarowi temperatury.

Share
IEM 2020 pod znakiem koronawirusa. Będzie pomiar temperatury każdego widzaŹródło: WP.PL, fot: Bolesław Breczko
d1q08ge

W celu zapewnienia bezpieczeństwa i właściwych warunków higieny wszystkich uczestników turnieju, firma ESL wdrożyła dodatkowe rozwiązania, które będą realizowane po przyjeździe na IEM. Na miejscu służby medyczne przeprowadzi badanie stanu zdrowia, w tym kontrolę temperatury, każdego gościa wchodzącego na teren wydarzenia - poinformował organizator wydarzenia.

- Podczas IEM Katowice wprowadzamy badania stanu zdrowia, w tym kontrolę temperatury dla każdego wchodzącego gościa na teren wydarzenia. Dopiero po uzyskaniu pozytywnej weryfikacji kondycji zdrowotnej uczestnik będzie mógł wejść na imprezę - wyjaśniają organizatorzy.

W przypadku zdiagnozowania osoby z podwyższoną temperaturą, będzie ona przewieziona do innej placówki medycznej poza terenem imprezy. Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego zapewniona jej będzie opieka medyczna i dalsze badania.

d1q08ge

W zależności od diagnozy postawionej przez lekarza, zostaną podjęte dalsze działania, które wykraczają poza zakres ESL.

IEM Expo jest do dyspozycji wszystkich odwiedzających Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Wzmocnione środki bezpieczeństwa, w tym ręczny pomiar temperatury, również zostanie przeprowadzony przy każdym wejściu.

ESL Polska dodaje również, że wszyscy zagraniczni zawodnicy biorący udział w rozgrywkach zostali przebadani pod kątem obecności wirusa. Na szczęście esportowcy są zdrowi. Pojawi się również większa liczba stanowisk do czyszczenia rąk. Z kolei wśród globalnych zaleceń mówi się o zrezygnowaniu z podawania rąk innym osobom.

Przypomnijmy, że z powodu koronawirusa z Intel Extreme Masters wycofał się Intel. Firma pozostaje sponsorem tytularnym, ale zrezygnowała z działań wystawienniczych.

Zobacz też: Wielkie wichury. Czy staną się naszą codziennością?

d1q08ge
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q08ge
Więcej tematów