Trwa ładowanie...
d4be921

Humble Bundle. DiRT Rally od Codemasters za darmo. Poczuj się jak kierowca rajdowy

Humble Bundle znów rozdaje produkcje za darmo. DiRT Rally studia Codemsasters może być nasz, ale trzeba szybko skorzystać z promocji. Świetny symulator rajdowy będzie Wasz, ale trzeba się spieszyć, bo promocja nie będzie trwała wiecznie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
DiRT Rally przez ograniczony czas za darmo w sklepie Humble Bundle
DiRT Rally przez ograniczony czas za darmo w sklepie Humble Bundle (Humble Bundle)
d4be921

DiRT Rally jest następcą serii Colin McRae Rally, która już od lat ’90 przybliża graczom rajdowy świat na PC i konsolach. Ciężko byłoby o niej mówić jak o istnej symulacji, ale jak na swoje lata, była postrzegana na tle konkurencji (przynajmniej dopóki nie wyszedł Richard Burn’s Rally) jako całkiem realistyczna. DiRT w dużej mierze czasowo odszedł od tego schematu i poszedł mocniej w stronę innych dyscyplin sportów motorowych.

Cykl DiRT i jego symulacyjno-zręcznościowe perypetie

Seria otrzymała nawet odjechany spin-off DiRT Showdown, który jako pierwszy miał nielicencjonowane samochody i był po prostu imprezowym, młodzieżowym tworem nastawionym np. na destruction derby (choć dalej była to świetna gra). Po kilku latach studio Codemasters wróciło na pierwotne tory i to w wielkim stylu. DiRT Rally, który obecnie można otrzymać za darmo w Humble Bundle, był powrotem do korzeni.

d4be921
Dirt Rally, realistyczny symulator rajdowy od studia Codemasters wydany w 2015 roku Materiały prasowe
Podziel się

Nie zrezygnowano z rallycrossu, ale zmagania rajdowe i te z torów starano się przedstawić w mocno realistycznym wydaniu. Gra była najpierw wydana we wczesnym dostępie i po okolicach roku otrzymała finalne szlify.

DiRT Rally. Symulacyjna jazda i powrót do rajdów

Codemasters przez ten czas słuchało społeczności, co dobrze zaowocowało, bo DiRT Rally zbierał świetne oceny wśród graczy i recenzentów. Chwalono chociażby takie smaczki jak obecność trasy zawodów Pikes Peak, licencję FIA Rallycross i duży wybór samochodów z przekroju różnych lat i klas rajdowych.

d4be921

Niektórzy nawet stawiali grę na równi jak kultowy symulator rajdowy Richard Burn’s Rally, ale finalna ocena była zróżnicowana w zależności od gracza. Nawet jeśli myślimy o niej jako tej drugiej po RBR, to i tak symulacja stoi na świetnym poziomie. Jedyny minus (tylko dla mniej wprawnych graczy) to fakt, że bez kierownicy lepiej do gry nie podchodzić, minimum to dobry gamepad. Tytuł obsługuje nawet tryb VR w Oculus Rift.

Humble Bundle i promocja z DiRT Rally

Wróćmy jednak do samej promocji. Aby z niej skorzystać trzeba być zalogowanym na swoje konto (pewnie już je kiedyś założyliście, bo to popularna platforma) w serwisie Humble Bundle. Następnie udajemy się na dedykowaną stronę produktu DiRT Rally w Humble Store. Subskrybujemy newsletter Humble Bundle (jeśli już tego nie zrobiliśmy wcześniej) i otrzymujemy swój klucz Steam na DiRT Rally. Gra dostępna jest na takie środowiska jak Windows, Linux i MacOS.

d4be921
Kadr z gry komputerowej Dirt Rally Youtube.com
Podziel się

Jeśli okaże się dla Was interesująca, to z pewnością spodobają się Wam też kolejne dwie odsłony, czyli DiRT 4 (jeśli włączyć tryb zręcznościowy, to zauważalnie prostsza gra) i DiRT Rally 2.0 (można w nim pojeździć nawet w mazurskich rajdach), ale są na tyle nowsze, że raczej nieprędko pojawią się w jakiejś akcji promocyjnej w formie darmowej kopii.

Choć jest to prawdopodobne, możliwe że to tylko kwestia czasu. W końcu już wcześniej Humble Bundle wraz z Codemasters zaserwowali nam za darmo poprzednie odsłony serii DiRT, czyli DiRT 3: Complete Edition i DiRT Showdown, a nawet gry z ich drugiej samochodowej serii GRID.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d4be921

d4be921
d4be921