Trwa ładowanie...
d41v1c3

Dirt Rally

Najnowsze informacje
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe, fot: Codemasters

Dirt Rally jest grą wyścigową z 2015 roku, którą wydało studio Codemasters. Tytuł dostępny jest na PC (Windows i Linux) oraz konsole Xbox One i PS4.

Dirt Rally – informacje ogólne

Dirt Rally jest jedną z najnowszych odsłon słynnego cyklu gier wyścigowych Colin McRae Rally, obecnie znanego również jako Dirt. Gra Dirt Rally jest dostępna od 7 grudnia 2015 roku między innymi na platformie Steam, gdzie w 2017 roku pojawiła się też wersja działająca na systemach Linux.

Premiera konsolowa na Xbox One, PlayStation 4 miała miejsce 5 kwietnia 2016 roku.

W 2019 roku ukazał się sequel tych wyścigów rajdowych – DiRT Rally 2.0.

Dirt Rally – rozgrywka

Rozgrywka w Dirt Rally opiera się na trybie kariery, w którym gracz bierze udział w wyścigach, gromadzi punkty i pieniądze, za które może kupować nowe auta. W dniu premiery gra oferowała 17 pojazdów, a obecnie liczba ta wzrosła do 46.

Tryb kariery w Dirt Rally umożliwia jazdę po kilkudziesięciu różnych torach umiejscowionych w takich lokacjach, jak Monte Carlo czy Akropol.

Poza trybem kariery można też wybrać wyścigi hillclimb (podjazdy na terenach górskich) i rallycross (wyścigi na zamkniętym torze), a także grę wieloosobową. Tryb multiplayer w Dirt Rally pozwala na ściganie się w gronie znajomych, a także wyścigi asynchroniczne, polegające na indywidualnych przejazdach poszczególnych graczy, których rezultaty są później porównywane – na przykład w systemie dziennym.

W Dirt Rally mechanika rozgrywki została dopracowana pod kątem realizmu. Samochód prowadzony przez gracza podlega warunkom jazdy, które wpływają na uszkodzenia jego poszczególnych części. Pomniejsze szkody, spowodowane na przykład nawierzchnią drogi, można naprawić między kolejnymi odcinkami trasy, ale poważniejsze mogą skutkować przerwaniem wyścigu.

Dbanie o stan techniczny samochodów w Dirt Rally jest zadaniem mechaników, których gracz może zatrudnić, negocjując najpierw warunki umowy.

Dirt Rally – odbiór gry

Gra Dirt Rally spotkała się z pozytywnym odbiorem graczy i recenzentów. Została uznana za bardzo dobry symulator wyścigów, który może stanowić wyzwanie dla niedoświadczonych graczy. Dobrze została oceniona oprawa graficzna Dirt Rally, dzięki której samochody prezentują się bardzo dobrze, warunki atmosferyczne są realistyczne, a twórcy zwrócili też uwagę na detale.

Ocena Dirt Rally w rankingu Metacritic wyniosła 86 proc., a użytkownicy platformy Steam dali jej 90 proc. pozytywnych recenzji. Wszystkie wydania Dirt Rally, zarówno na PC, jak i te na konsole, zostały ocenione na podobnie wysokim poziomie.

Dirt Rally – nominacje i wyróżnienia

Gra Dirt Rally otrzymała nominację do nagrody BAFTA w kategorii najlepszych gier sportowych 2016, przegrała jednak na rzecz Rocket League.

Magazyn Game Informer wyróżnił Dirt Rally jako najlepszą grę wyścigową 2016 roku. Według portalu PCGamesN są to jedne z trzech najbardziej realistycznych wyścigów dostępnych na komputery osobiste, a magazyn Alphr uznał Dirt Rally za jedną z pięciu najlepszych gier wyścigowych na PlayStation 4.

d41v1c3
Dirt Rally
Wydawca

Codemasters

Dystrybutor

Cenega S.A.

Kategoria wiekowa

PEGI: 3

Data premiery (Świat)

07.12.2015

Data premiery (Polska)

05.04.2016

Tryby gry

single-player, multiplayer

Platformy

PC (Windows, Linux), PlayStation 4, Xbox One

Wymagania sprzętowe PC

Wymagania minimalne gry Dirt Rally:

  • system: Windows Vista/7/8
  • procesor: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz/Athlon X2 2.4 GHz
  • pamięć: 4 GB RAM
  • karta grafiki: 1 GB GeForce GT 430/Radeon HD 5450 lub lepsza
  • wolne miejsce na dysku: 35 GB
Oficjalna strona www

https://www.dirtgame.com/uk/home

d41v1c3
d41v1c3
d41v1c3
Więcej tematów
d41v1c3